Eesti puitmajade tootja Q-Haus müüb Hiina suurfirmale tagurpidi maju, mida hakatakse tanklates kasutama turismiatraktsioonina.

- Eesti esimene tagurpidi maja asub Tartus Eesti Rahva Muuseumi vahetus läheduses. Foto: KRISTJAN TEEDEMA
Ka Tartus paiknev tagurpidi maja on Q-Hausi toodetud. Ettevõtte juht Reino Soots ütles, et hiinlased leidsid nad üles guugeldades. „Vasteid oli tulnud palju ja esimene koht, kuhu vaatama sõideti, oli Poola, teine Leedu ja meie olime alles kolmandad. Pakkusime neile Tartu tagurpidi maja lahendust, olles selle ka enne oma Tartu maja kliendiga kooskõlastanud,“ meenutas Soots.
Tagurpidi majade tellijaks on Sootsi sõnul Shanghai piirkonnas teedevõrgustikku haldav riiklik ettevõte, kellele kuulub ka tanklakett. Q-Hausi tagurpidi majad hakkavadki olema tanklate vahetus läheduses ning need peaksid aitama tanklate külastatavust suurendada.
Allahindlust ei teinud
Soots rääkis, et targurpidi maja elemendid toodeti Q-Hausi tehases Raasikul ja laaditi Hiinasse saatmiseks seitsmesse merekonteinerisse. „Kuna osa materjali kohale toimetamisega oli kiire, saatsime konteinerid Poola ja sealt edasi rongiga Hiinasse,“ ütles Soots.
Ülejäänu läks Hiina aga laevaga. „Kuna esimene maja on tarnitud ja hiinlased panevad selle ise üles, siis selle lõpliku valmimise kuupäev ei ole meie kontrolli all. Küll aga on lepitud kokku järgmiste majade tarned, kui esimene saab valmis,“ avaldas Soots ja lisas, et eeldatavalt saab järgmistest lepingutest rääkida juba juuni alguses.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Tööriided on tööstusettevõtetes lahutamatu osa professionaalsest tööohutusvarustusest. Seetõttu kasutavad paljud Eesti tuntud ja ka väiksemad tööstusettevõtted Lindströmi tööriiete täisteenust, mis tagab töötajatele piisavas koguses riideid, nende professionaalse hoolduse ja tööriiete elutsükli lõpus ka nende ümbertöötlemise või taaskasutamise.