AS E-Piim Tootmine on oma uue rajatava tehase ehitushankel tunnistanud edukaks AS Nordeconi pakkumuse, teatas ehitusettevõte börsiteates.

- Uus E-Piima tehas maksab mitukümmend miljonit.
- Foto: Postimees/Scanpx
Pooled on alustanud lepingu sõlmimise osas läbirääkimisi. Ehitustööd algavad selle aasta suvel, tehas valmib 2021. aasta sügisel. Projekti maksumus on ligi 29 miljonit eurot, hinnale lisandub käibemaks.
Uusehitusena Paidesse rajatava tehasehoone kompleksi koosseisu kuuluvad kahekorruseline administratiivhoone, ühekordses mahus tootmispind ning seitsmekorruseline pulbritööstuse hooneosa. Kompleksi kasulik pind on 30 589 m2.
Nordeconi kontsern hõlmab ettevõtteid, mis on keskendunud hoonete ja rajatiste ehitamise projektijuhtimisele ja peatöövõtule. Kontserni ettevõtted tegutsevad Eestis, Ukrainas, Soomes ja Rootsis.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Kontserni emaettevõte Nordecon AS on registreeritud ja asub Tallinnas. Kontserni 2018. aasta konsolideeritud auditeerimata müügitulu oli 223 miljonit eurot. Nordeconi kontsern annab hetkel tööd ligi 690 inimesele.
Autor: Äripäev.ee
Seotud lood
Tootmisettevõtte jaoks ei ole aur eesmärk omaette. Oluline on, et tootmine toimiks plaanipäraselt, kulud püsiksid kontrolli all ja tehniline lahendus ei seoks ettevõtet liigselt ühe kütuse või tarnesuunaga. Viimaste aastate energiakriisid ja hinnatõusud on näidanud, kui kiiresti võib seni sobiv lahendus muutuda liiga kalliks, jäigaks või lihtsalt liiga riskantseks.