Mis aitab tootmisjuhi aega säästa?

Nende koosolekute, kus tootmisjuhi osalemine pole tingimata vajalik, kohta saab tellida protokolli.
Nende koosolekute, kus tootmisjuhi osalemine pole tingimata vajalik, kohta saab ...

Muudatus tootmisplaanis tootmispäeva või vahetuse keskel on ressursse sööv ja nõuab sageli tootmisjuhi sekkumist.

Pidevate muudatuste vähendamiseks tuleb määratleda ajalised piirid, millest alates teatud muudatused on n-ö lukus, soovitatakse Äripäeva tootmise juhtimise teabevara äsja lisandunud peatükis. Muudatus tootmisplaanis tootmispäeva või vahetuse keskel on ressursse sööv ja nõuab sageli tootmisjuhi sekkumist.

Näiteks selgus ühes tekstiilitööstuses, et kiirtellimuste samal päeval tootmisse võtmine polnud vajalik, neid saadi edukalt täita järgmise päeva jooksul, st õnnestus külmutada üks päev tootmisplaanis. Näiteks autotööstuses lähevad muudatused lukku etapiviisiliselt, tulenevalt tarnijate reageerimiskiirusest – viimase valikuna läheb lukku auto värv, kuna seda on võimalik muuta veel kaks nädalat enne tootmise alustamist.

Lendav start järgmisse päeva

Kui tootmisjuht soovib aega säästa, siis tuleks järgmise päeva või vahetuse töö korraldada nii, et töötajad saavad kohe alustada tootliku tööga. Korralda töökohtadele materjalid, joonised ja tööriistad ning päevaplaanid. 

Tuleb määrata kindlad reeglid, kuidas tootmispäeva alustamise käigus tekkivad probleemid lahendatakse: millised probleemid lahendab töötaja ise, millised meeskonna juht, millised meister ja millised tootmisjuht. Sel viisil jääb ära probleemide asjatu delegeerimine ülemustele.

Äripäeva tootmise juhtimise teabevarasse lisandus uus peatükk "12 praktikat, mis aitavad tootmisjuhi aega säästa", mille kohta leiad täpsemat infot SIIT.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

Teabevara