BLRT Grupp jõudis Ukrainas lõpule investeerimiskava järjekordse etapiga, mille tulemusena Elme Messer Gaas ja Elme Trans kindlustasid oma positsiooni sealsel turul.
- BLRT Grupp. Foto: Andres Haabu
„1,2 mln euro suurused investeeringud soodustasid müügimahtude suurenemist ning käibe kasvu 10%. Ellu viidud projektid, mille raames tarniti gaasi ettevõttele SKF Ukraine ja rahvusvahelisele ettevõttele
Flextronics, kes tarnib detaile korporatsioonile Apple Inc., lubasid Elme Messer Gaasil siseneda suurtegijana uuele Lääne-Ukraina turule. Oleme viimase kümne aasta jooksul investeerinud Ukrainasse üle 45 mln euro,“ selgitas Elme Messer Gaasi finantsdirektor Aleksandr Timarov pressiteates.
Toodangu kiire ja tõrgeteta tarne tagamiseks on transpordiettevõte Elme Trans viimase kahe aasta jooksul Ukrainasse investeerinud üle 2 mln euro. „Sisenedes 2012. aastal Ukraina turule, õnnestus meil oluliselt laiendada tegevust ja tugevdada positsiooni,“ kommenteeris Elme Trans juhatuse liige Svetlana Butakova.
Elme Messer Gaas asutati 1999. aastal. Ettevõte kuulub võrdsetes osades kahele suurkontsernile – Messer Group’ile (Saksamaa) ja BLRT Grupile (Eesti). Täna töötab rahvusvahelises firmas 250 töötajat, sealhulgas
93 Ukrainas. Elme Messer Gaas pakub oma klientidele laia valikut tehnilisi, meditsiinilisi, toidu- ja erigaase, samuti ainulaadseid tehnilisi lahendusi ja tehnoloogiaid. Elme Messer Gaasi käsutuses on kolm kaasaegset õhu separeerimise tehast ning viis vedelgaasi täitejaama Baltimaades, Venemaal ja Ukrainas.
Elme Trans tegutseb veo- ja seadmete renditeenuste turul Leedus, Lätis, Venemaal, Ukrainas, Soomes. Elme Trans annab tööd 290 inimesele, neist 46 Ukrainas.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Alumiinium on 100% taaskasutatav materjal ja taaskasutatud alumiiniumist uute toodete valmistamine nõuab vaid 5% esmase alumiiniumi tootmiseks kulunud energiast. Seetõttu on oluline tagada, et kogu tarbimisjärgne alumiiniumijääk jõuaks tagasi ringlusesse. Ringmajanduse võtmeks on toote elutsükli planeerimine juba joonestuslaual – taaskasutatavatest materjalidest toodete kujundamine, mis kestavad kauem ja mida saab lahti võtta ning taaskasutada.