• 26.10.16, 12:47
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Soomes tehased ostnud TMB kasvatas käivet 25%

Monteeritavate raudbetoonelementide tootja AS TMB kasvatas 9 kuu kogukäivet 25% ligi 70 miljoni euroni, peamiselt eksporditi betoonelemente Rootsi.
AS TMB juhatuse liige Vallot Mangus.
  • AS TMB juhatuse liige Vallot Mangus. Foto: Väinu Rozental
TMB kolmanda kvartali majandusaruande kohaselt kasvas summaarne puhaskasum võrreldes möödunud aastaga kaks korda, ulatudes 8,4 miljoni euroni, teatas ettevõte. 
AS TMB juhatuse liikme Vallot Manguse sõnul on tänu endiselt kasvavale Rootsi eksportturule ning toimivatele Eesti ja Soome siseturgudele lisaks käibele paranenud oluliselt ka kasumlikkuse näitajad.
Manguse kinnitusel teeb tänu Rootsi ekspordile viimastel aastatel väga häid tulemusi Läti tütarfirma SIA TMB Elements, mille käive peaks aasta lõpuks ületama 30 miljonit eurot ja kasum 3,5 miljonit eurot.
“Ka Eesti tütarfirma OÜ TMB Element eksportis 15 miljoni eurosest 9 kuu käibest üle poole oma toodangust Rootsi,” lisas Mangus.
Augusti lõpus laienes AS TMB ka Soome ning omandas AS Betonimestarit OY-le kuulunud kolm tehast. “Kuna Soome oli viimastel aastatel eksportturuna ära kukkunud, siis tekkis võimalus ja võeti vastu otsus oma tegevust lisaks Eestile, Lätile ja Rootsile laiendada ka Soome. Soome tehaste ost avas meile uue turu, tõstis võimekust ning võimaldab meil Skandinaavia suunal kompetentse ja kindla partneri kuvandit tugevdada,” ütles Mangus.
“Soome investeeringuga seonduvalt võib tõdeda, et Betonimestarit OY tulemused on paremad ning äri- ja turusriskid väiksemad prognoositust. 9 kuuga on tehtud käivet üle 30 miljoni euro ja ärikasumit 4 miljonit eurot,” kommenteeris Mangus.
AS TMB on raudbetoonelementide müügi, tootmise ja paigaldusega tegelev grupp, millel on tütarettevõtted Eestis, Lätis, Soomes ja Rootsis.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 17.01.25, 16:09
Kas elektriauto ja hübriidajamiga sõiduk saavad olla samas hinnaklassis?
Saavad, vähemasti uue Opel Frontera näitel, mille korral on hübriidajamiga sõiduki (GS-varustuses) ja soodsaima täiselektrilise versiooni hinnaerinevuseks vaid 900 eurot. Kui te ei usu, siis minge ja uurige lähimas Opeli esinduses ise järele. Lisaks leiate sealt teisegi Opeli linnamaasturite alase uudise, milleks on auhinnatud Grandlandi teine põlvkond.

Enimloetud

1
Suur lugu
  • 13.01.25, 07:00
Põlva puidutööstus Peetri Puit laiendab tehast. “Me ei saa seista paigal, kui maailm meie ümber areneb”
Peeter Peedomaa: “Rasked ajad õpetavad, püsima jäävad vaid tõelised väärtused“
2
Uudised
  • 15.01.25, 12:23
TOP 50 | Kes on 2024. aasta suurimad maksumaksjad tööstuses?
3
Uudised
  • 17.01.25, 10:09
Lunden Foodi juht Ülo Rekkaro loobub tegevdirektori ametist. “Lootsin järeltulija leida oma majast ja leidsin”
Selgus, kes saab uueks juhiks
4
Uudised
  • 16.01.25, 07:52
Aquaphor avab Jüris tööriistade tehase
5
Uudised
  • 14.01.25, 07:57
Luubi all Eesti ja Läti maksud. Fibenoli finantsjuht näeb Lätis kolme eelist
Advokaat: Eesti kolm erinevat maksustamise mudelit viivad investorid segadusse
6
Uudised
  • 15.01.25, 08:10
Tekstiilijäätmest tehakse paneel. Sillamäele planeeritav tootmine sai pea 40 miljonit toetust
Terve maailm otsib lahendusi, kuidas vanu riideid hiigelkogustes väärindada - Eesti tegi ära

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Tööstusuudised esilehele