Mullu kommunaalmajanduse ettevõtetest enim kasumit kasvatanud Viimsi Vesi AS saavutas esikoha ka kogu edetabeli arvestuses.
- Viimsi valla veefirma on viimastel aastatel panustanud oma veepuhastusjaamadele. See on ka kliente juurde toonud ning vähendanud sõltuvust Tallinna Veest. Foto: Peeter Langovita/Postimees/Scanpix
Viimsi Vesi käive kasvas mullu aastaga 0,2 miljoni euro võrra ning ärikasum kerkis aasta varasemast kahjumist enam kui 9 miljoni euro suuruse kasumini.
Ettevõtte tegevjuhi Raul Vanema sõnul tulenesid käibe ja kasumi kasv sellest, et 2015. aastal soetati Euroopa Liidu kaasabil olulises mahus põhivara. Projekti ametlik nimetus oli “Viimsi veekorralduse IV etapp”, mille peamiseks eesmärgiks oli Viimsi valla mandriosast kogutava reovee suunamine Jõelähtme vallas asuvasse Muuga reoveepuhastisse ning rekonstrueerida põhjalikult täiesti amortiseerunud reoveepuhasti.
Projekti rahastas Euroopa Liidu Ühtekuuluvusfond läbi Keskkonnainvesteeringute Keskuse summas 12,24 miljonit eurot. Omaosalus kaeti Viimsi valla abiga suurusjärgus ca kolm miljonit eurot.
Võitja
AS Viimsi Vesi
Pakub Tallinna külje all asuvas Viimsi vallas vee- ja kanalisatsiooniteenuseid.Asutatud 1998, ASi Viimsi Soojus õigusjärglane.Omanik Viimsi vallavalitsusJuht Raul VanemKäive 2015. aastal 2,62 mln eurot, kasvas aastaga 7,2%Ärikasum mullu 9,36 mln eurot, 2014. aastal oldi 0,18 miljon euroga kahjumis.Investeeris mullu 14,2 mln eurot põhivarasse, mh veepuhastusjaama. Sellest 10,5 mln eurot saadi ELi Ühtekuuluvusfondist.Töötajaid 29Kuulub Eesti Vee-ettevõtete Liitu.
Viimaste aastate kõige õigem otsus. “Oma osa tulemuste kasvu andsid juurde ka klientuuri kasv ja kulude kokkuhoid,” lisab Vanem, märkides, et viimaste aastate kõige õigem otsus on olnud rekonstrueerida oma reoveepuhasti, et tagada sõltumatus teisest vee-ettevõttest.
2016. aasta algas Viimsi Veele senisest täiesti erinevalt, kuna võeti kasutusele oma reoveepuhasti ja loobuti Tallinna Vee poolt pakutavast reovee ärajuhtimise teenusest. Otsesed kulud reovee ärajuhtimise teenuse osutamiseks sellega seoses vähenevad, kuid samas tõusevad amortisatsioonikulud.
Tänavu rahulikum aasta. “Tänavu ei ole meil plaanis nii suuremahulisi projekte nagu 2015. aastal. Kavas on väiksemad investeeringud peamiselt põhivara parendamiseks omavahenditest ning pisemamastaabilised projektid erinevate kaasrahastajate toel. Eeldatavasti tõusevad põhiteenuste müügimahud võrreldes 2015. aastaga 6–8%,” räägib Vanem.
Ta lisab, et sel aastal jätkab Viimsi Vesi oma tavapärast tööd, kasvatades kliendibaasi ning teostades erinevaid teaduslikke uuringuid veelgi kvaliteetsema teenuse osutamiseks. “Uued väljakutsed on seotud vastavatud reoveepuhastiga. Sellega seoses plaanime mitmeid uuringuid, et välja selgitada veelgi efektiivsem ning keskkonnasäästlikum majandamine.”
21. septembril ilmus
kommunaalmajanduse TOP, mille esikoha hõivas Viimsi Vesi. Loe ka lisaks, kuidas
Tallinna Vesi teisele ja
Tallinna Elektrijaam kolmandale kohale tuli.
Autor: Gerli Ramler, kaasautor
Seotud lood
Kui veel 20 aastat olid koht- ehk LAN-võrku liidetud põhiliselt arvutid, siis täna on ühises võrgus kõik seadmed alates küttelahendusest, valgustusest ja külmkapist kuni tööstusseadmeteni. Tehnoloogia areneb hoogsalt ja järk-järgult liigutakse vaskkaablil põhinevatelt ühendustelt üle fiiberoptilistele ja üle õhu lahendustele. LAN-võrgu olevikust ja tulevikust räägib YEInternationali tootejuht Henri Voogla.