Tehnoloogia Arenduskeskuse IMECC projektijuht Priit Saaremets ütles tänasel Targa tööstuse seminaril, et robotid ei võta inimestelt töökohti, vaid aitavad läbi kasvava efektiivsuse töökohti hoopis säilitada.

- Tehnoloogia Arenduskeskuse IMECC projektijuht Priit Saaremets. Foto: Tanel Raig
„Levinumad põhjused, miks tööstused pole robotlahendusteni jõudnud, on teadmatus ja hirm. Roboteid ei tasu karta, nad ei ole kasutuses selleks, et töökohti ära võtta. Robotid on mõeldud selleks, et ettevõte oleks jätkusuutlik ja töökohad säiliksid,“ rääkis Priit Saaremets.
„Täheldatud on tööliste vastuseisu, sest tuntakse hirmu oma töökoha pärast. Aga see on pigem teavituse küsimus, töölisteni peab jõudma mõte, et kui me koos robotitega tööd ei tee, siis varsti pole enam kellelgi tööd,“ hoiatas Saaremets ja lisas, et ettevõte peab tänasest seisust kaugemale nägema.
Saaremets märkis, et robot ei küsi koondamistasusid ja sellele jääb alati realiseerimisväärtus. „Robotit on alati võimalik rakendada muudes protsessides ja see suurendab klientide usku ettevõttesse. Robot ei vaja pause, ta ei väsi, ei jutusta ega targuta, tal pole palav ega pime ning temaga ei pea pidama palgaläbirääkimisi,“ sõnas ta.
„Eesti tööstuse moodused muutuda konkurentsivõimelisemaks on innovaatilisuse, efektiivsuse ja lisandväärtuse kasv. Meil tuleb olla valmis muutusteks ja kiireks reageerimiseks,“ sõnas Saaremets.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Tööriided on tööstusettevõtetes lahutamatu osa professionaalsest tööohutusvarustusest. Seetõttu kasutavad paljud Eesti tuntud ja ka väiksemad tööstusettevõtted Lindströmi tööriiete täisteenust, mis tagab töötajatele piisavas koguses riideid, nende professionaalse hoolduse ja tööriiete elutsükli lõpus ka nende ümbertöötlemise või taaskasutamise.