Austraalia insenerid on maha saanud projektiga, väljastpoolt tavalise merekonteineri sees peitub tegelikult 54 ruutmeetrine elumaja.

- Ekraanitõmmis.
- Foto: Youtube
Majas on olemas kõik vajalikud kommunikatsioonid ehk torustik, elektrikaablid, ühendused välisvõrkudega ühendamiseks. Ja need, kes soovivad suuremad elamispinda, võivad lihtsalt teisi konteinereid juurde liita.
Kuna tegemist on peamiselt merekonteinerisse mahtuva hoonega, siis on ennetatud ka roosteprobleeme. Merekonteinerid on valmistatud terasest, mis on mõeldud vastu pidama väga niisketele tingimustele ning samuti soolasele mereveele.
Hetkel on hoone puhul arenduses ka rohelise energia maja versioon, kus energiat toodavad ka päikesepaneelid.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Majatootja on andnud lubaduse mitte võtta eraldi tasu transpordi ja kindlustuse eest. Tootja on märkinud, et kui saadetis jõuab tellitud sadamasse, on krundile toimetamise kohustus kliendil endal, seega transpordi kulu sõltub riigiti.
Vaata videot ja loe konteinermajast pikemalt
Äripäeva teemaveebist Ehitusuudised.ee.
Seotud lood
igus kui tuntud masinaehituslike komponentide tarnija on jõudsalt edasi arendanud võimekust robotlahenduste osas. Lineaarrobotite puhul pakutakse reeglina standardlahendusi, milleks on käigupikkused mõõtudes 2000 x 2000 x 1000 mm. Kuid siis esitas huvitava väljakutse ettevõte Metaprint, kes vajas rätsepalahendust tööalaga 4700 x 2600 x 900 mm.