Kauaaegne Vändra alevi leivaküpsetaja pani oma uksed nii vaikselt kinni, et isegi 200 meetri kaugusel töötav vallavanem Jaanus Rahula ei märganud midagi. Koondamisteated töötajatele väljastati juba eelmisel kolmapäeval.

- Vändra Ökopagari tootmine
- Foto: Urmas Luik/Pärnu Postimees/Scanpix
Sündmused on toimunud nii kiiresti, et kõik, kellega Äripäev püüdis eile rääkida, kes vähegi võiksid olla kursis Vändra Ökopagari tegemistega, ütlesid, et ametlikult ei ole midagi kuulnud, küll aga on kuulnud jutte ettevõtte halvast seisust.
Tänaseks on teada, et otsus Vändra Ökopagari tegevuse lõpetamisest võeti vastu juba varasemalt. Töötajatele väljastati koondamisteade eelmisel kolmapäeval, kirjutab Ärileht. Peapõhjusena nimetab Assi SEB panga igakuiseid ülejõu käivaid 22 000-euro suuruseid laenumakseid ja panga jäikust maksegraafiku ümbertegemisel. Niiviisi kuhjusid igasugu võlad, mistõttu otustati ettevõte likvideerida. SEB laenusuurus on orienteeruvalt 700 000 eurot, lisaks võlad maksuameti, hankijate ja töötajate ees. Assi sõnul olevat Ökopagaril varasid kokku 2,5 mln euro eest.
Pikemalt loe portaalist
aripaev.ee.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Tööstusettevõtte tööprotsesside edukus algab töökindlatest ja vastupidavatest seadmetest. Lahendused, mis taluvad äärmuslikke töötingimusi ning toetavad kiiret ja täpset andmetöötlust, muudavad igapäevaprotsessid sujuvamaks ja efektiivsemaks. Tööstusseadmed aitavad vähendada seisakuid, tõsta tootlikkust ja kindlustada tööprotsesside sujuvuse ka karmides oludes ‒ olgu tegemist laohalduse, tootmise, toodete etiketeerimise või andmesisestuse ja -vahetusega.