Töötaja katseaja pikendamise ideel on jumet

Töötaja katseaja pikenemine neljalt kuult ühe aastani oleks mõistlik, leidis kontori- ja kauplusemööbli tootmisega tegeleva ettevõtte Sarkop juht ja üks omanikke Priit Kerma.

„Reeglina selgub töötaja sobivus või mittesobivus kuu aja jooksul. Teinekord on siiski vaja olla kannatlik ja jälgida töötajat, kui otseseid lepingu ülesütlemise põhjuseid ei ole. Mõnel töötajal võtab sisseelamine rohkem aega. Minu hinnang on, et see on teinekord isegi aasta,“ põhjendas Kerma.

„Siis, kui töötaja avaneb, on tema motivatsioon ja pühendumus suurepärane. Mul on mõned näited lausa olemas. Kui sellist momenti arvesse võtta, siis pooldaksin katseaja pikendamist,“ lisas ta.

Kerma oli päri sellega, et taoline töötaja katseaja pikenemine üleüldiselt võiks soodustada majanduse elavdamist Eestis.

Äripäev kirjutas eelmise nädala juhtkirjas, et töötaja katseaeg võiks praeguselt neljalt kuult pikeneda terve aastani, sest see julgustaks ettevõtteid aktiivsemalt palkama. Idee ise on pärit ühest Soome mõttekojast, kes pakub sarnase idee välja uuele Soome valitsusele. Wahlroosiga seotud Soome analüütikuid koondav mõttekoda on valmis saanud manifesti „Kuidas Soome päästa“

Osale arutelus

  • Virge Haavasalu

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

Teabevara