Eesti firma esitleb julgeolekumessil oma drooni

Mehitamata luureplatvormide tootja Eli OÜ tutvustab Euroopa suurimal militaarnäitusel Eurosatory 2014 oma uut drooni.

Pariisis toimuval suurimal rahvusvahelisel kaitse- ja julgeolekutööstuse näitusel esitleb Eesti ettvõte Eli OÜ koostöös Ðveitsi ja Euroopa kaitsetööstusgigandiga RUAG unikaalset ja uut kaitseotstarbelist lahendust. Tegu on multirootoriga, mis stardib õhku RUAG-I robotsoomukilt perimeetri vaatluseks.

Messi käigus viiakse suure ja nõudliku auditooriumi ees kaks korda päevas läbi ühisdemonstratsioone.

“Testitavas lahenduses koonduvad mõlema ettevõtte tippkompetentsid. Ühiselt arendatud platvorm koosneb RUAGi mehitamata sõidukist Eagle 4 ja Eli mehitamata multirootorist ELIX-XL. Selline platvorm on mõeldud kasutamiseks keerulistes konfliktipiirkondades, kus oht inimelule on liiga kõrge ning inimeste kasutamine pole hädavajalik,” kommenteeris uut toodet Eli mehitamata tehnoloogiate divisjoni juht Priit Leomar.“Eli ja RUAGi ühise kompleksi testimine on kindlasti ka visuaalselt põnev. Meie ühisplatvormi põhifunktsionaalsuseks on mehitamata sõidukilt Eagle konfliktipiirkonnas õhkutõusev mehitamata multirootor, mis suudab ümbritsevast keskkonnast luua juhtidele kvaliteetse ülevaate,” lisas Leomar.

Eesti Kaitsetööstuse Liidu juhatuse esimehe Kuldar Väärsi sõnul on Eli ja RUAGi ühisdemonstratsioon erakordne ka seetõttu, et tegemist on esimese korraga, mil Eesti päritolu kaitsetööstusettevõte maailma tippmessil oma lahendust avalikult testib.

„Eesti kaitsetööstusettevõtted on tervikuna oma aktiivse ja atraktiivse väljapanekuga seekordsel messil pööranud oma arengus uue lehekülje. Oleme maailma tippmessil väljas innovaatiliste toodetega, millel on maailma julgeolekusektoris turgu. Meil on põhjust enda ettevõtete üle uhked olla,” märkis Väärsi.

Galerii

Osale arutelus

  • Raigo Neudorf

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

Teabevara