Ajalehe Die Welt andmetel pürib Hiina uue energiatootmise tehnoloogia pioneeriks. Nimelt kavandatakse riigis veealuse elektrijaama rajamist, mille pikkus ulatub 30 kilomeetrini.
Tegu on uue ja säästva energiatootmise tehnoloogiaga, mille muudab omanäoliseks see, et rajatis asub vee all. Energiat toodab uus elektrijaam merevee tõusude ja mõõnade poolt tekitatud vee liikumisest.
Uue rajatise pikkuseks on 30 kilomeetrit ning selle ehitamine kestab umbes 10 aastat. Projekti maksumuseks hinnatakse 20 miljardit eurot. Uue elektrijaama poolt toodetav elektrienergia oleks samas odavam kui meretuuleparkides toodetav energia.Saksamaa tööstuskontserni Siemens hinnangul võiks maailmas sarnase tehnoloogia abil toodetav elektrienergia jõuda 250 miljoni inimeseni.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Tööstusettevõtte tööprotsesside edukus algab töökindlatest ja vastupidavatest seadmetest. Lahendused, mis taluvad äärmuslikke töötingimusi ning toetavad kiiret ja täpset andmetöötlust, muudavad igapäevaprotsessid sujuvamaks ja efektiivsemaks. Tööstusseadmed aitavad vähendada seisakuid, tõsta tootlikkust ja kindlustada tööprotsesside sujuvuse ka karmides oludes ‒ olgu tegemist laohalduse, tootmise, toodete etiketeerimise või andmesisestuse ja -vahetusega.