Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Hiina plaanib rajada 30 kilomeetrise veealuse elektrijaama
Ajalehe Die Welt andmetel pürib Hiina uue energiatootmise tehnoloogia pioneeriks. Nimelt kavandatakse riigis veealuse elektrijaama rajamist, mille pikkus ulatub 30 kilomeetrini.
Tegu on uue ja säästva energiatootmise tehnoloogiaga, mille muudab omanäoliseks see, et rajatis asub vee all. Energiat toodab uus elektrijaam merevee tõusude ja mõõnade poolt tekitatud vee liikumisest.
Uue rajatise pikkuseks on 30 kilomeetrit ning selle ehitamine kestab umbes 10 aastat. Projekti maksumuseks hinnatakse 20 miljardit eurot. Uue elektrijaama poolt toodetav elektrienergia oleks samas odavam kui meretuuleparkides toodetav energia.Saksamaa tööstuskontserni Siemens hinnangul võiks maailmas sarnase tehnoloogia abil toodetav elektrienergia jõuda 250 miljoni inimeseni.
Tänapäeva kiirelt arenevas ärimaailmas mängib tehnoloogia tööprotsesside efektiivsuse tõstmises olulist rolli. Üks selline uuenduslik lahendus, millest lõikavad suurt kasu mitmed ettevõtted, on Directo uus laohaldussüsteemi liides WMS Direct, mis on loodud spetsiaalselt Directo kasutajatele, kes tegelevad laomajanduse, kaupade liigutamise ja tootmisega.