Eksportivatele tootmisettevõtetele suunatud arenguprogrammi „EAS Tootearenduse meistriklass – IT võimalused tootearenduses“ vastu tundis EASi teatel huvi 9 tootmisettevõtet.
Märtsis avaneva programmi eesmärgiks on pakkuda ettevõtetele teadmisi ja oskusi nutikamate toodete loomiseks ja IT-võimaluste paremaks ärakasutamiseks.
„9 ettevõtet on soovi avaldanud programmist osa võtta – veel on üks vaba koht. Kõik registreerunud ettevõtted on projektiidee tutvustamisega vaeva näinud ja kvalifitseeruvad EASi Tootearenduse meistriklassis osalema,“ märkis EASi ettevõtlus- ja innovatsioonikeskuse direktor Aivar Roop.
Tema sõnul on huviliste näol kokku saanud tõeline läbilõige Eesti tööstussektorist: esindatud on mööbli-, toiduaine-, rõiva- ja klaasitööstus ning lisaks trükikoda, laevaehitusettevõte ning kaabli- ja ventilatsioonitehnoloogia tootja.
EASi tootearenduse meistriklass toimub esimest korda. Tegemist on arenguprogrammiga, kus ettevõtetelt eeldatakse intensiivset tootearenduse protsessis olemist, valmidust kaasata välist kompetentsi ja võimekust tegemaks kiireid muudatusi koostöös oma klientide ja IT-partneriga.
„Oleme rahul, et registreerunud ettevõtted on mõistnud lähteülesannet ja pingutanud projektiideega, et võtta programmist maksimum. Tulemustest saame rääkida juunis. Samas me ei eelda, et muutused ettevõtete finantsnäitajates avalduvad juba 4 kuuga, pigem loodame, et nad on saanud start-up’iliku suhtumise oma tootearendusse ja valmis tegema kiireid muudatusi lähtuvalt kliendi vajadustest ja IT-võimalustest,“ märkis Roop.
Seotud lood
Saavad, vähemasti uue Opel Frontera näitel, mille korral on hübriidajamiga sõiduki (GS-varustuses) ja soodsaima täiselektrilise versiooni hinnaerinevuseks vaid 900 eurot. Kui te ei usu, siis minge ja uurige lähimas Opeli esinduses ise järele. Lisaks leiate sealt teisegi Opeli linnamaasturite alase uudise, milleks on auhinnatud Grandlandi teine põlvkond.