Tootmine kallines veidi aastaga

Tööstustoodangu tootjahinnaindeksi muutus oli 2013. aasta novembris võrreldes oktoobriga -0,6% ja võrreldes eelmise aasta novembriga 3,3%, teatas statistikaamet.

Tootjahinnaindeksit mõjutas novembris võrreldes eelmise kuuga keskmisest enam hindade langus elektrienergia, gaasi, auru ja konditsioneeritud õhuga varustamises, samuti hindade tõus puit- ja metalltoodete tootmises.

2012. aasta novembriga võrreldes mõjutas indeksit keskmisest enam hinnatõus elektrienergia, gaasi, auru ja konditsioneeritud õhuga varustamises ning puittoodete tootmises ja mäetööstuses, samuti hinnalangus elektroonikaseadmete tootmises.

Ekspordihinnaindeksi muutus oli 2013. aasta novembris võrreldes oktoobriga -0,4% ja võrreldes 2012. aasta novembriga -1,5%.

Eelmise kuuga võrreldes langesid novembris keskmisest enam elektrienergia, põllumajandussaaduste ning kummi- ja plasttoodete hinnad, samas tõusid metalltoodete, nahk- ja puittoodete hinnad.

Impordihinnaindeksi muutus oli 2013. aasta novembris võrreldes oktoobriga 3,6% ja võrreldes 2012. aasta novembriga 1,2%.

Eelmise kuuga võrreldes tõusid novembris keskmisest enam naftasaaduste, rõivaesemete ja nahktoodete hinnad, samas langesid keskmisest enam põllumajandussaaduste, toiduainete ja keemiatoodete hinnad.

Osale arutelus

  • aripaev. ee

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

Teabevara