Standardi hotelliprojektid Soomes lükkuvad

Standardi jaoks on kokkutõmbumine Soome majanduses tähendanud kahe hotelliprojekti lükkumist aasta või paari võrra, ütles mööblifirma suuromanik ja tegevjuht Enn Veskimägi kommentaariks uudisele majanduslangusest Eesti jaoks ühel olulisemal eksporditurul.

Soome statistikaameti täna avaldatud andmeil on Soome majandus n.ö ametlikult languses - SKP on kahanenud kaks kvartalit järjest. Selle aasta esimese kvartalis oli langus 0,1% ja läinud aasta viimases kvartalis 0,7%.

Veskimägi sõnul ei tule see talle üllatusena - selged märgid olid juba aasta eest, kui Soome kasvuprognoose järjest kärpima hakati. Langus annab tunda ka turismis ja hotelliäris.

Standard on oma riskid hajutanud ja ei sõltu niivõrd ühest turust. "Meil on projekte Norrast Aafrikani," ütles Veskimägi. Kasvavad turud on Ukraina ja Venemaa – üksi Moskvas on puudu enam kui 100 000 hotellituba.

Samas möönis Veskimägi, et neil tootjatel, kelle jaoks Soome on peamine turg, on keerulisem. Aasta algusest on mööbli eksport Eestist Soome vähenenud ca 13%.

Osale arutelus

  • Sirje Rank

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

Teabevara