Kuidas edukalt rahastada tööstusprojekte?

Toostusuudised.ee korraldab mai keskel Tallinnas kogemusseminari, kus tuntud tootmisfirmade juhid räägivad oma kogemustest tööstusprojektide rahastamisel ja efektiivsuse tõstmisel.

Iga ettevõte on huvitatud kasumlikkuse tõstmisest ja efektiivsuse suurendamisest, sest mida efektiivsemalt ettevõte tegutseb, seda edukamalt tuleb ta toime üha tihenevas konkurentsis.

16. mail toimub Tallinnas kogemusseminar „Tööstusprojektide rahastamise parimad praktikad“, kus tuntud tootmisfirmad räägivad, kuidas on nad kavandanud ja rahastanud erinevaid tööstusprojekte, kuidas on selle abil oma efektiivsust tõstetud, mida on nendest projektidest õpitud ning milliseid soovitusi on neil jagada teiste ettevõtjatega.

Seminaril osalejad saavad teada, millised on Ericsson Eesti kogemused Tallinna tehase efektiivsuse tõstmisel ning miks otsustas AS Värska Vesi kaasata oma meeskonda välismaised arendustöötajad ning millist kasu ettevõte sellest sai. Joogitootja kogemustest räägib AS Värska Vesi juhatuse esimees Urmas Jõgeva.
Mahutitootja AS Estanc tegevjuht Vaido Palmik annab aga ülevaate sellest, kuidas aitavad ümberkorraldused tootmises kaasa ettevõtte arengule.

ASi Sangar kogemuslugu keskendub sellele, milliseid üllatusi pakkus ettevõtte juhtkonnale firmas läbi viidud tootmiskorralduse diagnostika ja sellele järgnenud parendusprojekt. Eesti tuntuima särgitootja kogemustest tuleb rääkima Sangari tootmisdirektor Ene Sokk.

ASi Toftan juhatuse esimees Martin Arula toob aga videopildi vahendusel kuulajate-vaatajateni eduloo Eesti suuruselt teisest saetööstusest ning räägib, kuidas muuta üks tavaline ettevõte eriliseks investeeringute ja hästi läbimõeldud juhtimisprotsesside toel.

Sündmuse programm on kokku pandud koostöös EASi, KredExi ja Swedbankiga, kelle esindajad jagavad seminaril osalejatele ka finantseerimisalaseid nõuandeid ja soovitusi. Seminari korraldajaks on Äripäeva Tööstusuudised (toostusuudised.ee).

Seminar „Tööstusprojektide rahastamise parimad praktikad“ toimub neljapäeval, 16. mail hotelli Sokos Hotel Viru konverentsikeskuses.

Seminaril osalemiseks kehtib 9. maini registreerumisel soodushind 179 eurot (km-ga 214,80 eurot), alates 10. maist kehtib täishind 199 eurot (km-ga 238,80 eurot).

Kolme või enam osaleja korraga registreerumisel ühest maksjafirmast kehtib kuni 9. maini soodushind 149 eurot osaleja kohta (km-ga 178,80 eurot).

Registreerimiseks saate täita SIIN asuva osalusankeedi, saata osalemissoov oma andmetega e-posti aadressile raigo.neudorf@aripaev.ee või helistades 51 69 747.


Seminari programm

KOGEMUSSEMINAR: Tööstusprojektide rahastamise parimad praktikad
16. mail Tallinnas, Sokos Hotel Viru konverentsikeskuses

9.30 – 10.00
Registreerimine ja hommikukohv värske Äripäevaga

10.00 - 10.10
Seminari avamine.

10.10 – 10.40
Vestlusring. Finantseerija ootused tööstusprojektide rahastamisel.

Vestlusringis osalevad:
KredExi ettevõtlusdivisjoni juht Lehar Kütt
Swedbanki ehitusmaterjalide tööstuse sektori juht Mats Toots
EASi kliendikeskuse direktor Lermo Pohlak

Vestlusringis Swedbanki, EASi ja KredExi esindajatega on fookuses see, millistel juhtudel ütleb finantseerija üldiselt rahataotlusele „ei” ja mida saab taotleja selle vältimiseks teha. On selleks ebareaalsed ootused, rahataotluste pealiskaudsus või miski muu?

10.40 – 11.10
KOGEMUSLUGU. Millist kasu sai AS Värska Vesi välismaiste arendustöötajate kaasamisest? AS Värska Vesi juhatuse esimees Urmas Jõgeva.

AS Värska Vesi on EASilt saanud kahel korral toetust arendustöötaja kaasamiseks, kokku enam kui 70 000 euro ulatuses. Selle abil palkas ettevõte endale kaks rahvusvahelist turundusjuhti, et oma toodangut välisturgudel edukamalt müüa. Urmas Jõgeva räägib sellest, kuidas sündis välisspetsialistide kaasamise otsus; kui kerge või raske oli toetuse taotlemine ja saamine EASist; millised on arendustöötajate kaasamisest saadud tulemused ja õppetunnid ning mida soovitab ta teistele ettevõtetele, kes sarnaseid plaane mõlgutavad.

11.10 – 11.40
KOGEMUSLUGU. Kuidas ümberkorraldused tootmises aitavad kaasa ettevõtte arengule.
AS Estanc juhatuse esimees Vaido Palmik.

AS Estanc pakub oma klientidele tööstuslike vedelike ja gaaside säilitamiseks mõeldud  surve-, kütuse- ja tehnoloogilisi mahuteid. Sel kevadel valmib ettevõttel uhiuus tootmishoone, mille rajamist on kaalutud viimased 5-6 aastat. ASi Estanc juhatuse esimees Vaido Palmik räägibki seminaril sellest, miks otsustas ettevõte riskida ja endale uue tootmishoone rajada. Vaido annab ülevaate projekti ettevalmistusprotsessist, EASi seadmete projektis osalemise kogemusest, ehitusprojekti finantseerimise kogemusest ja ehituse töövõtu analüüsist. Ühtlasi heidab ta pilgu tulevikku, et näha, kuidas tehtavad ümberkorraldused ettevõtte edasisele arengule kaasa aitavad.

11.40 – 12.10
KOGEMUSLUGU. AS Sangar õppetunnid tootmiskorralduse diagnostika ja parendusprojekti elluviimisel.
AS Sangar tootmisdirektor Ene Sokk

Särgitootja AS Sangar viis ettevõttes läbi nii tootmiskorralduse diagnostika kui ka sellele järgnenud parendusprojekti. Saadud tulemused olid nii mõneski mõttes üllatavad. Mis täpsemalt ettevõtte juhtkonda üllatas ja mida kõnealustest tegevustest õpiti, sellest räägib Sangari tootmisdirektor Ene Sokk.

12.10 – 13.10
LÕUNA

13.10 – 13.40
KOGEMUSLUGU. Ericsson Eesti kogemused Tallinna tehase efektiivsuse tõstmisel.
  Ericsson Eesti materjalide tarneahela juht Thea-Liis Pae.

Ericsson Eesti materjalide tarneahelajuhi Thea-Liis Pae ettekanne keskendub ettevõtte Tallinna tehases ellu viidud tarneahela efektiivistamise projektidele. Thea-Liis annab ülevaate sellest, kuidas on nimetatud projektid mõjutanud nii ettevõtte erinevaid tarneahela osasid kui ka Tallinna tehase majanduslikke näitajaid.

13.40 – 14.10
KOGEMUSLUGU AS Toftan näitel. Kuidas kasvatada tavaline tootmisettevõte eriliseks.
AS Toftan juhatuse esimees Martin Arula. (Videolugu)

AS Toftan on asutatud 1995. aastal, mil Kesk-Rootsist Toftani külast toodi Lõuna-Eestisse, Sõmerpalu valda vanasse kartulihoidlasse kasutatud saeveskitehnoloogia. Aastatepikkuse töö ja investeerimise tulemusena on Toftanist saanud tänaseks suuruselt teine saekaater Eestis ja kolmas Baltikumis. AS Toftani juht Martin Arula räägib sellest, kuidas muuta üks tavaline ettevõte eriliseks investeeringute ja hästi läbimõeldud juhtimisprotsesside toel.

14.10 – 14.50
OSALEJATE PARIMAD PRAKTIKAD. Milliseid samme on astunud seminaril osalevad ettevõtted oma kasumlikkuse suurendamiseks?

Auditooriumi osavõtul arutatakse seminaril reaalseid näiteid elust enesest. Fookuses on erinevate ettevõtete tegevused, kogemused ja sammud kasumlikkuse suurendamise nimel. Grupitöö tulemusi hindavad ja kommenteerivad EASi, Swedbanki ja KredExi spetsialistid.

14.50 – 15.20
UURINGU TUTVUSTUS. Tööstusettevõtete ootused lähitulevikuks.
Swedbanki raske- ja keemiatööstuse sektori juht Marko Keerd ja Swedbanki ehitusmaterjalide tööstuse sektori juht Mats Toots

AS Swedbank tutvustab oma värsket, tööstusettevõtete seas läbi viidud uuringut, kus muuhulgas on vaatluse all tööstusettevõtete ootused lähitulevikuks.

15.20 – 15.30
Seminari lõpetamine


*korraldajal on õigus teha programmi osas muutusi

 

Osale arutelus

  • Raigo Neudorf

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

Teabevara