Noored ei taha Ida-Virumaa keemiatööstuses tööle asuda

Eesti Keemiatööstuse Liidu tegevdirektori Hallar Meybaumi sõnul pole keemia eriala noorte seas kuigi popp ning noored keemikud ei soovi Ida-Virumaal asuvatesse keemiatööstusettevõtetes naljalt tööle asuda.

Meybaum märkis, et keemiatehnoloogia inseneridest pole põlevkiviõli ja –keemiatööstusel hetkel veel puudust, kuid samas pole ka keemia eriala kuigi populaarne.

„Kõrgkoolid valmis insenere ette ei valmista, pigem loodusteaduste magistreid. Küll aga vajab täna insenere Molycorp Silmet. Probleem on pigem selles, et noored ei taha keemiatööstusesse - mis asub Ida-Virumaal - tööle tulla. Tihti pole ka palgaootused korrelatsioonis kompetentsiga,“ selgitas Meybaum.

Tema kinnitusel kulub noorel magistril peale ülikooli tavaliselt 3-5 aastat inseneriks kasvamiseks ning alles siis toimub ka spetsialistide vastav tasustamine.

Meybaum lisas, et Ida-Virumaa ettevõtted tegelevad hetkel ise aktiivselt uute töötajate leidmise ja ettevalmistamisega ning selle nimel toetades stipendiumiga üliõpilasi, oodatakse neid ettevõtetesse praktikale, tehakse koostööd ülikoolidega jne.

Keemiatööstusele operaatoreid valmistatakse ette Ida-Virumaa Kutshariduskeskuses, kütuste - ja keemiatehnolooge aga TTÜ Ida-Virumaa kolledžis.

 

Osale arutelus

  • Raigo Neudorf

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

Teabevara