BLRT: aktsionäride käitumine meenutab süstemaatilist terrorit

Tööstuskontserni BLRT teatel meenutab osade nende aktsionäride käitumine süstemaatilist terrorit.

Riigikohus ei võtnud menetlusse Mihhail Gnidini ja Valeri Kovalenko kaebust Tallinna ringkonnakohtu määrusele, millega jäeti Gnidini ja Kovalenko taotlus teabe väljastamiseks rahuldamata. Seega jäid jõusse nii Harju maakohtu kui ka Tallinna ringkonnakohtu otsused.

Kohus leidis, et äriseadustik ei anna aktsionärile mitte igasuguste küsimuste esitamise õigust, vaid üksnes asjakohaste ning äriseadustikuga lubatud aktsionäri õiguste teostamiseks vajalike küsimuste esitamise õiguse. Kohtu kinnitusel peavad aktsionärid ka teabenõude esitamisel lähtuma mõistlikkuse ja hea usu põhimõttest, teatas BLRT.

Kohus märgib, et juhatus ei pea aktsionäridele andma mitte alati ja mitte igasugust teavet, vaid juhatuse tegevus võib ja peab olema ka ennetavalt suunatud sellele, et takistada aktsionäril oma õiguste kuritarvitamist. Kohtu arvates on BLRT juhatus juba piisava konkreetsusastmega Gnidini ja Kovalenko küsimustele vastanud, rõhutades, et aktsionäride huvi on põhjendamatult detailne, selgitas ettevõte.

BLRT juhatus on vastanud küsimustele ulatuses, mis ei kahjusta ärisaladust. Üldiselt meenutab aga aktsionäride käitumine süstemaatilist terrorit, seisab firma pressiteates.

Juhatus on rahul, et viimaks on ka kohtumenetluse ja jõustunud kohtulahendite kaudu leidnud kinnitamist juhatuse tegevuse seaduslikkus ja põhjendatus aktsionäridele teabe piiratud väljastamisel. Loodetavasti saavad ka aktsionärid nüüd aru, et ettevõtte vastu rakendatud terror, mille abil on sisuliselt pidevate teabenõuetega proovitud juhatust pantvangi võtta, on käsitletav aktsionäride õiguste kuritarvitamisena, märkis tööstuskontsern.

Mihhail Gnidini poolt 19. detsembril avalikkuse vahendusel avaldatud seisukohad ja mõtted, milles ta viitab Harju maakohtu 14. detsembri lahendile, on ülaltoodu valguses ilmselgelt sügavalt ennatlikud ja kaheldavad, kinnitas BLRT.

Maakohus menetles tasakordset Gnidini ja Kovalenko kaebust mis põhines samadel asjaoludel, kui nüüdseks juba jõustunud kohtulahend. BLRT juhatus esitab lähipäevadel apellatsiooni Harju maakohtu 14. detsembri määrusele.

Osale arutelus

  • Indrek Kald

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

Teabevara