Swedbank: tööstuses on oodata tootmismahtude vähenemist

Swedbanki Balti investeerimiskeskuse analüüsi osakonna juhataja Kristjan Tamla hinnangul on tööstussektoris oodata lähitulevikus pigem tootmismahtude tagasitõmbumist.

“Euroala ääreala riikide nõrkus on viimastel kuudel jõudnud selgemini ka meie peamiste kaubanduspartnerite juurde. Nii on näiteks Rootsi ja Soome töötleva tööstuse mahud langenud 2010. aastaga võrreldavale tasemele,” põhjendas Tamla ootusi.

“Ilmselt on see varsti avaldumas ka meie tööstuse tootmismahtudes, kus uute eksporditellimuste mahud langesid novembris madalaimale tasemele alates 2010.aastast.”

Swedbanki teatel korrigeerusid oktoobris tööstussektoris need suured hüpped, mis olid aset leidnud septembris.

“Kuigi töötleva tööstuse aastakasv tegi võrreldes eelmise kuuga läbi selge tagasimineku, on see pigem tingitud madalamatest mahtudest mõnes üksikus harus,” selgitas Tamla.

Täpselt vastupidiselt oli septembri tugev aastakasv tingitud tootmise hüppelisest kasvust mõnes üksikus tööstusharus. Nii näiteks asendus elektroonikaseadmete 70% aastakasv 30% kasvuga, kütteõlide tootmise 45% aastakasv 18% langusega ning üksikutest suurtest tellimustest sõltuv transpordivahendite 700% aastakasv 85% langusega.

“Kahe viimase kuu keskmisena ei ole tööstuse laiemas pildis suuri muutusi toimunud,” lisas Tamla. 

Osale arutelus

  • Raigo Neudorf

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

Teabevara