Euroopa Komisjon ei leidnud midagi lubamatut muust Euroopast erinevas elektritootjate omandistruktuuris, mida kasutatakse Soomes.
Vastasel juhul oleksid ees oodanud väga suured muudatused, vahendas agentuur Bloomberg.
„Komisjoni otsus uuring lõpetada ilma otsust sõnastamata, tagab selle, et Soome uudne elektrienergia omahinnaga tootmine saab jätkuda,“ ütles Pohjolan Voima Oy tegevjuht Lauri Virkkunen.
Kasumit mitte taotlev nn Mankala mudel seisneb koostootmises, kus omanikele müüakse elektrit omahinnaga. Sellise omandistruktuuriga toodetakse 42% Soome elektrienergiast ning see hõlmab teiste seas tuumaenergia tootjaid Teollisuuden Voima Oy ja Fennovoima Oy, mille suurimateks omanikeks on metsanduskontsern UPM- Kymmene Oy ja metallitootja Outokumpu Oyj.
Euroopa Komisjoni konkurentsiametnikud käivitasid uuringu 2010. aasta kevadel kahe Soome Euroopa Parlamendi liikme taotluse peale. Uuriti seda, kas unikaalne omandistruktuur ei võimalda mitte maksudest kõrvalehoidmist ega kujuta endast elektritootjatele illegaalset riigiabi.
„Elektrijaamade omanikud saavad jätkuvalt elekri- ja soojaenergiat omahinnaga,“ ütles Virkkunen.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Tööstusettevõtte tööprotsesside edukus algab töökindlatest ja vastupidavatest seadmetest. Lahendused, mis taluvad äärmuslikke töötingimusi ning toetavad kiiret ja täpset andmetöötlust, muudavad igapäevaprotsessid sujuvamaks ja efektiivsemaks. Tööstusseadmed aitavad vähendada seisakuid, tõsta tootlikkust ja kindlustada tööprotsesside sujuvuse ka karmides oludes ‒ olgu tegemist laohalduse, tootmise, toodete etiketeerimise või andmesisestuse ja -vahetusega.