Euroopa suuremaid kaitsetööstuskontserne liitus Eesti Kaitsetööstuse Liiduga

Eesti Kaitsetööstuse Liit võttis liikmeks kaitsetööstuse kontserni MBDA France.

MBDA eesmärk on saada kaitseotstarbelise varustuse tarnijana Eesti riigi strateegiliseks partneriks. Eesti Kaitsevägi kasutab relvastuses MBDA toodetud tankitõrjeraketisüsteemi MILAN ning lähimaa õhutõrjekompleksi MISTRAL.

„MBDA liitumine Eesti Kaitsetööstuse Liiduga on oluline teetähis Eesti kaitsetööstussektori arenemisel ja lõimumisel rahvusvahelise kaitsetööstuse tarneahelaga,“ ütles liidu juhatuse esimees Oliver Väärtnõu.

MBDA on rakettide ja raketisüsteemide arendamisele ja tootmisele suunatud kaitsetööstuskontsern, mis loodi 2001. aastal Prantsuse, Ühendkuningriigi ning Itaalia kaitsetööstusettevõtete baasil. Eelmisel kümnendil toimunud Euroopa kaitsetööstuse konsolideerimise raames laienes MBDA Saksamaale, Hispaaniasse ning Ameerika Ühendriikidesse. Praegu on MBDA-l 9700 töötajat ning kontserni 2011. aasta käive oli kolm miljardit eurot. MBDA toodangut kasutavad ligi 90 riigi relvajõud üle maailma.

Eesti Kaitsetööstuse Liit on asutatud 2009. aastal ja selle liikmeskonda kuulub ligi 90 ettevõtet erinevatest majandussektoritest. Suurimateks valdkondadeks on liidus laeva- ja masinaehitus, metallitööstus, IT ja side.

Osale arutelus

  • Tanel Raig

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

Teabevara