BLRT tugevdab firmaostuga positsiooni Soomes

Tööstuskontsern BLRT Grupp ostis metalli müügi ja töötlemisega tegeleva Soome ettevõtte, mis jätkab oma tegevust koostöös tütarettevõttega Elme Metall.

Ostetud ettevõte asub Lõuna-Soome tööstusalal, Parola linnas ja see on asutatud aastal 1983. Ettevõttel on olemas metalli töötlemiseks ja lõikamiseks kasutatavad tootmisruumid, vajalik laoinfrastruktuur ning teenindus- ja tootmispersonal.

"See ost on tingitud Elme Metalli laienemisstrateegiast Soomes ja ettevõtte arengust üldiselt," ütles BLRT Grupi ja Elme Metalli juhatuste liige Igor Berman. "Uue ettevõtte baasil on kavas välja arendada masinaehituses ja metallkonstruktsioonide tootmises kasutatava metalli töötlemise ja müügiga tegelev teeninduskeskus," märkis ta.

Elme Metall on tegutsenud Soome turul üle nelja aasta. Kasutades omandatud ettevõtte võimsust, plaanib firma laiendada kliendibaasi, suurendada realiseerimismahtusid ja parandada müügikvaliteeti.

Elme Metall tegeleb mustast ja värvilisest metallist toorikute müügi ning leht- ja sordimetalli töötlemisega alates 2001. aastast. Praegu kuulub ettevõtte koosseisu 12 müügiesindust, kolm ladu ja kolm teeninduskeskust, mis töötavad kuues riigis: Eestis, Lätis, Leedus, Soomes, Poolas ja Venemaal. 2011. aastal realiseeris Elme Metall 185 000 tonni musta ja värvilist metalli.

BLRT Grupp AS on üks suurimaid tööstuskontserne Baltimaades. Selle koosseisu kuulub 72 ettevõtet, mis pakuvad tööd 4000 inimesele kaheksas Euroopa riigis sellistel tegevusaladel nagu laevaehitus, laevaremont, keeruliste metallkonstruktsioonide tootmine, masinaehitus, metalli ja metalltoodete töötlemine ja müük, gaaside tootmine ja müük, transpordi- ja sadamateenused.

Osale arutelus

  • Indrek Kald

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

Teabevara