ABB investeerib kaabliärisse 400 mln dollarit

ABB Grupp investeerib üle 400 miljoni dollari kaabliärisse, et kahekordistada tootmisvõimsust oma kõrgepingekaablite tootmisüksuses Rootsis Karlskronas ning rahuldada kasvavat nõudlust kaabliturul.

Investeeringute kava hõlmab uute hoonete ehitamist ja tootmisliinide paigaldamist lisaks olemasolevatele. Laiendamine viiakse läbi etapiviisiliselt nelja aasta jooksul 2012-2015.

„Investeering aitab meil suurendada tootmisvõimsust ja rahuldada kasvavat nõudlust veealuste kõrgepingekaablite järele,“ ütles ABB elektrivõrkude ja -süsteemide divisjoni juht Peter Leupp. „Veealused kaablid on tõhusa ja töökindla elektrienergia ülekandesüsteemi lahutamatu osa. Neid kasutatakse erinevates rakendustes, nagu näiteks riikide võrkude vahelistes ühendustes, avamere tuuleparkide ühendamisel maismaaga ning elektrienergia edastamiseks nafta- ja gaasiplatvormidele.“

Investeering Karlskrona tehasesse oli järgmine suur samm kaabliäris pärast 90 miljoni dollari suurust investeeringut uue kaablitehase ehitamisesse USA-s, kus valmistatakse maakaableid. Uus investeering tugevdab ABB juhtivat positsiooni kõrgepingekaablite turul.

Osale arutelus

  • Tanel Raig

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

Teabevara