Tolaram Group hakkab investeerima taastuvenergia tootmisse

Tolaram Group kavandab kohalikku biomassi kütusena kasutava koostootmisjaama rajamist Kehrasse. Jaama hinnanguline maksumus on 30 miljonit eurot.

Jaama aastaseks tootmisvõimsuseks plaanitakse 108 GWh soojusenergiat ning 63 GWh elektrienergiat. Eesmärk on jaam käivitada 2014. aasta lõpuks. Projekti valmistatakse ette koostöös Eesti Energiaga. “Läbirääkimised Eesti Energiaga on jõudsalt edenenud ning oleme jõudnud pooltevahelise kavatsuste protokollini,” ütles Tolaram Groupi Eesti juht Sonny Aswani.

Aswani ning Eesti Energia juhatuse esimees Sandor Liive allkirjastasid kavatsuste protokolli 9. novembril Singapuris, peaminister Andrus Ansipi visiidi raames. “Kehras on soodsad eeldused koostootmisjaama rajamiseks, kuna Horizoni paberivabrik vajab aasta läbi soojusenergiat, mida saab kasutada elektri tootmiseks. Eesti Energia otsib võimalusi tootmisportfelli mitmekesistamiseks, arendades soojuse ja elektrienergia koostootmist piirkondades, kus see on majanduslikult mõttekas,” ütles Eesti Energia juhatuse esimees Sandor Liive. Investeerimisotsus on kavas teha 2012. aastal.

Koostootmisjaam aitab vähendada imporditud maagaasi tarbimist energiatootmisel, vähendada CO2 heitmeid ning suurendab kohaliku biokütuse kasutamist, parandades seejuures riigi üldist energiaefektiivsust. Euroopa Liidu liikmesriikides peab taastuvenergia moodustama 2020. aastaks 20 protsenti lõpptarbimisest. Eesti on võtnud endale eesmärgi viia see määr 25 protsendini.

Koostootmisjaama energiat hakkab kasutama Tolaramile kuuluv ning 50 maailma riiki pakkejõupaberit eksportiv Horizon Tselluloosi ja Paberi AS.

Osale arutelus

  • Tanel Raig

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

Teabevara