Saku Õlletehas hoiab õlleturu liidrikohta

Uuringufirma AC Nielsen andmetel on augustis tehtud viimase uuringu põhjal Saku Õlletehase käesoleva aasta mahuline osa õllekategoorias 38,3% ja väärtuseline turuosa 40,1%. Mõlemas arvestuses ollakse turuliider.

Saku Õlletehase juhatuse esimehe Margus Kasteini väitel on Eestis õlleturg väljakujunenud, mistõttu olulisi muutusi turuosades käesoleval või järgmisel aastal oodata ei ole. Õlleturg tervikuna on aga Kasteini kinnitusel tänavu kasvanud. „Sellele on kaasa aidanud mitmed uued ja huvitavad tooted, aga eriti just aasta esimesel poolel inimeste usk majanduse paremasse käekäiku,” leiab Kastein.

Järgmise aasta tarbijakäitumist on aga Kasteini ütlusel praeguses majandusolukorras väga keeruline prognoosida. “See ei sõltu ainult kohalikest arengutest. Eeldame kasvavat turgu ka tuleval aastal, kuid oleme valmis ka vähem positiivseteks stsenaariumiteks,” lisab ta.

Saku Õlletehasele kuuluvatest õllemarkidest on suurim turuosa Saku Originaalil, mis aga viimase kolme aastaga on oma turuosa ära andnud. 2008. aastal (jaanuar-august) oli Saku Originaali turuosa 10,8%, tänavu samal perioodil aga 9,5%. “Arvestades kasvanud konkurentsi mainstream-segmendis on tegemist igati korraliku tulemusega,“ leiab Kastein. Ta toob näite, et konkurentsivõime tõstmiseks on tehtud uuendusi ka Saku Originaalile - kristall-filtreerimise protsessi kasutuselevõtmine, samuti Originaal Ehe turuletoomine käesoleva aasta kevadel.

Saku õlledest on suurima turuosaga Originaal ja Rock. Samas käib turuosalt suurima õllemargi nimele tihe rebimine, sest esimest ja neljandat lahutab vaid 1,3 protsendipunkti. Samas hõivavad neli suurimat õllemarki ligikaudu 40% Eesti õlleturust.

Osale arutelus

  • Tanel Raig

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

Teabevara