Ettevõtjate hinnangul ei saa EASilt raha küsida keskmise suuruse ja keerukusega tootearendusprojektidele. Toetatakse kas väga lihtsaid ja väikseid või mahukaid ja keerulisi arendusi.
Eelmisel nädalal toimunud EASi ettevõtluspäeval "Liftiga tulevikku" küsis EAS ettevõtjatelt tagasisidet toetusmeetmete kohta. Tagasisidest kokkuvõtet teinud EASi innovatsioonidivisjoni direktori Ilmar Pralla sõnul toodi korduvalt välja tühimik praeguses arendustöö toetusmeetmetes. "Olemas on väike ja lihtne innovatsiooniosaku toetus ning rahaliselt oluliselt mahukam, kuid ka keerulisema taotlemisprotsessiga tootearenduse ja rakendusuuringute toetus. Vahepealt on aga puudu keskmise suurusega ja keskmise keerukusega toetus," selgitas Pralla ettevõtjate etteheidet.
Palju toodi tagasisides välja ka ootus paindlikumate toetuste ja paindlikuma regulatsiooni vastu. "Sealjuures käidi välja ka huvitav mõte, et senise tegevuspõhise rahastamise võiks asendada tulemuspõhise rahastamisega," rääkis Pralla.
Ühe ootusena toodi välja Eestis pakutavate testimis- ja sertfitseerimisteenuste kvaliteedi ning rahvusvahelise tunnustatuse parandamist. Kui sellega hakkama ei saada, siis oodatakse alternatiivina toetust, et osta testimis- ja sertfitseerimisteenust välismaalt.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Esile toodi ka toetust messidel osalemiseks nii turunõudluse hindamiseks kui ka ideede kogumiseks teistest tööstusharudest. Eeskujuks toodi Norra teadusmaaklerite süsteem, kus maaklerid aitavad ettevõtjatel leida maailmast sobivaimat ettevõtte probleemi lahendada suutvat teadusasutust.
Loomulikult sooviti EASilt ka vähem bürokraatiat ja kiiremat tegutsemist, lisas Pralla lõpetuseks.
Seotud lood
Kraanade, materjalikäsitlusmasinate ning lisaseadmete müügi ning hooldusega tegelev ScanBalt Crane OÜ tähistab tänavu oma 25. tegutsemisaastat. Veerand sajandit on ettevõte olnud tegev valdkonnas, kus on määrava tähtsusega nende esindatavate seadmete kvaliteet, innovaatika ja tõhusus, pikaajaline koostöö ning partnerite usaldus.