Kaks kuud väldanud projektis läbis 25 töötut idavirumaalast Töötukassa Ida-Virumaa osakonnas keemiaprotsesside operaatori koolituse. Esimesed 13 projektis osalenut said Eesti Energia Õlitööstuselt tööpakkumise ning alustavad juunis ettevõttes tööd operaatoritena.
„Meie ettevõte on piirkonnas üks kiiremini arenevaid, mistõttu tuleb inimeste koolitamisel ja vajadusel ka ümberõppe korraldamisel ettevõttel endal initsiatiivi üles näidata,“ selgitas Eesti Energia Õlitööstuse juhatuse esimees Igor Kond, miks otsustati koostöös Töötukassaga tööta jäänud inimeste täiendõppe projekt ette võtta. „Siinsetel inimestel on suured kogemused tööstuses töötamisel ning kui pakkuda neile vajalikku ümberõpet, saavad nad uue töö ja rakenduse loodetavasti aastakümneteks,“ kinnitas ta.
Töötukassa Ida-Virumaa osakonna juhataja Maie Metsalu sõnul on just sellised koostööprojektid tööandjatega kõige tulemuslikumad. „Inimesed koolitatakse välja koostöös ettevõttega kokku lepitud programmi alusel ja suur osa koolitatutest sai tööle,“ lisas ta.
Täna töötab Eesti Energia Õlitööstuses enam kui kakssada inimest. Aastas töötleb ettevõte kahe Enefit140 tootmisseadme abil ümber ligikaudu 1,6 miljonit tonni põlevkivi.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Tööstusettevõtte tööprotsesside edukus algab töökindlatest ja vastupidavatest seadmetest. Lahendused, mis taluvad äärmuslikke töötingimusi ning toetavad kiiret ja täpset andmetöötlust, muudavad igapäevaprotsessid sujuvamaks ja efektiivsemaks. Tööstusseadmed aitavad vähendada seisakuid, tõsta tootlikkust ja kindlustada tööprotsesside sujuvuse ka karmides oludes ‒ olgu tegemist laohalduse, tootmise, toodete etiketeerimise või andmesisestuse ja -vahetusega.