Altia Eesti kasum kukkus ligi 90%

Alkoholitootja Altia Eesti ASi käive kasvas mullu 8%, kasum aga vähenes dramaatilised 87%. Eelmise aasta puhaskasumiks kujunes 1,1 miljonit Eesti krooni, selgus ettevõtte majandusaasta aruandest.

Altia Eesti kasvatas mullu käivet 338,1 miljonilt kroonilt 365,1 miljonile kroonile. Käibe kasvu põhjuseks märgitaks aruandes aktsiisimäärade muutus. Alkohoolsete jookside müük liitrites kasvas mullu 2%.

Ettevõtte majandusaasta aruande kohaselt mõjutasid Altia Eestit 2008 alanud ning 2009 ja 2010 jätkunud murettekitavad tendentsid nagu pankade karm krediidipoliitika, üldine pessimism turgudel, nõudluse vähenemine ja sellest tulenevalt ka tootmismahtude vähenemine. 2010. aasta teises pooles tajuti mõningast taastumist, kuid majanduskriisi eelset olukorda saavutatud veel ei ole.

Samuti said alkohoolsete jookide tootmise ja müügiga tegelevad ettevõtted mõjutatud ka 2010 algusest rakendatud uutest alkoholiaktsiisi määradest, mis tõid kaasa alkohoolsete jookside ettemüügi 2009. aasta lõpus ning müügimahtude languse 2010. aasta alguses.

Altia Eesti keskmine töötajate arv oli mullu keskmiselt 64, aasta lõpu seisuga aga 69. Tööjõukulud koos soodustuste ja sotsiaalmaksuga olid 23,6 miljonit krooni, juhatuse tasud 1,1 miljonit krooni.

AS Altia Eesti juhatuse liige Kristel Mets teeb ettepaneku kanda 2010 aasta kasum eelmiste perioodide jaotamata kasumisse. Seega oli Altia Eesti jaotamata kasum 2010. aasta lõpu seisuga ligi 80,2 miljonit krooni.

Altia Eesti endise nimega AS Ofelia loodi 1991. aastal. 2005. aastal muudeti kontsernisiseste ümberkorralduste käigus ettevõtte nimi Altia Eestiks. Altia Eesti AS tegeleb alkohoolsete jookide tootmise ja hulgimüügiga. Tuntumad kaubamärgid omatoodetest on Saaremaa Vodka ja Ofelia liköörid ning importtoodetest Jack Daniels, Koskenkorva Vodka, Finlandia Vodka.

Altia Eesti kuulub 100% Altia Corporationile.

Osale arutelus

  • Kadrin Karner

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

Teabevara