Aivo Pärn: Neste üleskutse pole mõistlik

Go Oili nõukogu liige Aivo Pärn leiab, et Neste üleskutse avaldada oma tarnijad pole mõistlik, sest selle põhjal ei saa ajaleheveergudel ettevõtteid ausateks ja mitteausateks jagada.

„Mis neil (Nestel – toimet.) viga näidata, neil vaid paar tarnijat,“ sõnas Pärn. „Meedias avaldatu põhjal ei saa ju oma arvamust kujundada.“
Pärna sõnul on tarnijad natuke ka ärisaladus. Pealegi teab maksuamet ju, kellega äri aetakse, sest kontroll käib pidevalt. „Kui vaja, oleme nõus avaldama. Aga see oleks ebamugav,“ nentis Pärn.

Seaduseelnõu kohaselt hakatakse alates 1. aprillist nõudma miinimum 100 000 euro suurust tagatist kõigilt kütuse müügiga tegelevatelt firmadelt. Riigi sammud ohjeldada kütuseäris kasutatavaid petuskeeme on Pärna hinnangul nõrgad. „100 000 eurot tagatiseks  - sellega ei päästa ju midagi. Kui riik paneb piirangud peale kütusemüüjatele, siis võiks seda teha ka teistega, näiteks ehitajatega. Neid kurjameid, kes tahavad käibemaksu raha kõrvale tõsta, on igal pool, see pole ainult kütuseäris. Ja kust on võetud see number? Miks just 100 000 eurot, miks mitte 150 000 või 90 000,“ arutles Pärn. Omalt poolt pakkus Pärn välja tankistide ohjeldamiseks juhatuse liikme käenduse, mis võiks anda rohkem tagatisi.

Äripäev palub neil kütusemüüjatel, kes Neste algatatud üleskutsega ühinevad ja soovivad avaldada enda kütusefirma tarnijad, et avaldada absoluutselt kõik firmad, kellelt ostsite 2010. aastal mootorikütuseid.


"Neste teeb Äripäevas ilmunud lugude valguses kütusefirmadele üleskutse avaldada Äripäeva vahendusel kõik tarnijad kellelt 2010 aastal mootorikütuseid osteti. Neste Eesti teeb sellega algust ja kinnitab, et ostis 2010.a. kõik kütused emaettevõttelt Neste Oil Oyj. Tarbijal on õigus teda, mida ta ostab ja taoline info lisaks kütuseturule oluliselt läbipaistvust," teatas Neste Eesti juht Ivar Kohv.

Reedene Äripäev kirjutas, et Eesti kütuseäri on viimasel paaril aastal toiminud kui superskeem, kus ausaid ja ebaausaid pole võimalik täielikult eristada, kütuse teekond lõpptarbijani on uskumatult käänuline ja kurvides voolab maha kümneid miljoneid eurosid maksuraha.

Osale arutelus

  • Silvia Kruusmaa

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

Teabevara