Ösel Fishi kalaportsud on lubatust kergemad

Tehnilise järelevalve amet tegi kindlaks, et Saaremaal tegutseva Ösel Fishi kaubamärgi Saare Hõbe kalatoodete kaubakogused on paljudel juhtudel oluliselt väiksemad pakendile märgitust.

Ösel Fishi tootmiskompleksis tehtud kontrolliga tuvastas tehnilise järelevalve amet, et ettevõttel puudub kinnispakkide täitekoguse kontrollimise kord, koguste kontrollimiseks ei kasutata nõuetekohaselt taadeldud kaale ning enamikul juhtudel olid kontrolli läbinud kaubamärgi Saare Hõbe kalatoodete kogused pakendile märgitust oluliselt väiksemad.

Puuduste kõrvaldamiseks on amet teinud Ösel Fish OÜ-le ettekirjutusi. Ettevõtet kohustati koheprobleemist teavitama oma toodete edasimüüjaid ning tagasi võtma kõik väljastatud nõuetele mittevastavad kalatooted. Samuti kohustati ettevõtet koostama ja kehtestama kinnispakkide täitekoguse kontrollimise kord, registreerima kontrolli tulemusi ning kasutama taadeldud mõõtevahendeid.

Tehnilise järelevalve ameti peadirektori Raigo Uukkivi sõnul on selline korralagedus ettevõtte tegevuses lubamatu. „Mõõtmistäpsuse tagamiseks vajalike kontrollsüsteemide ja nõuetekohaste mõõtevahendite olemasolu on elementaarne nõue ja seda tuleb täita. Tehnilise järelevalve ameti kontrollmõõtmised näitasid sama kaubamärgi toodete puhul korduvalt koguste mittevastavust pakendil märgitule. See on ulatuslik rikkumine, mille sarnast ameti senise praktika jooksul pole esinenud,“ lisas Uukkivi.

Osale arutelus

  • Anu Jõgi

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

Teabevara