Jordaania minister tutvus Eesti põlevkivitööstusega

Jordaania energeetika- ja maavarade minister Khalid Irani koos kaaskonnaga väisas eile Ida-Virumaal Eesti Energia tootmisettevõtteid.

Eesti Energia kaevanduste, Eesti elektrijaama ning õlitööstusega tutvunud Jordaania ministrile pakkusid meie põlevkivi kasutamise kogemus ning tootmislahendused suurt huvi. "Põlevkivitööstus avaldas meile muljet. Soovime, et meil oleks tulevikus ka selline õlitehas ja elektrijaam," sõnas Irani.

Eesti Energial on Jordaanias kaks paralleelset arendusprojekti, umbes 38 000barrelilise päevatoodanguga õlitehas ning kuni 900 MW võimsusega põlevkivielektrijaam.

Energiafirma teatel on välismaal arendatava õlitööstuse oluliseks aluseks 2012. aastal Narva lähistel valmiv uue põlvkonna tehnoloogiaga põlevkiviõlitehas Enefit-280. Tänavu mais alustatud ehitustööd edeneb jõudsalt ning praegu rajatakse tehase südameks oleva retordi alust. Eesti Energia Tehnoloogiatööstuses valmiva retordi detailide paigaldamine algab juba käesoleva aasta oktoobris.

Enefit-280 tehnoloogiat kasutav põlevkiviõli tehas tarbib aastas 2,26 miljonit tonni põlevkivi, tootmaks 290 000 tonni põlevkiviõli ja 75 miljonit m³ kõrge kütteväärtusega küttegaasi ning 280 GWh elektrit. Tehas kasutab senisest keskkonnasõbralikumat, töökindlamat ja suurema ühikvõimsusega Enefit-tehnoloogiat, mis on välja arendatud koos Eesti Energia ja insenerfirma Outotec.

Senise õlitehase ja Eesti elektrijaama kõrvale kerkiva uue energiakompleksi oluline osa on ka uus kuni kahe 300 MW energiaplokiga elektrijaam. Õlitööstuse ja elektrienergia tootmise ühisosadeks on uues energiakompleksis kütuse etteandesüsteem, uttegaasi põletamine, ühise tuhakäitlussüsteemi, uue jahutusveevõtukoha rajamine ning ühine uus 330 kV elektrienergia jaotla, teatas Eesti Energia.

Täna kohtub Jordaania energeetikaminister Khalid Irani peaminister Andrus Ansipi ning majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Partsiga.

Osale arutelus

  • Indrek Kald

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

Teabevara