Eesti Energiat külastab Jordaania energeetikaminister

Homme külastab Eesti Energiat Jordaania energeetika- ja maavarade minister Khalid Iran ning Jordaania ressursiameti juht Dr. Maher Hijazin koos oluliste riigiametite ja ettevõtete esindajatega.

1.-2. septembrini toimuva visiidi käigus tutvub minister põlevkiviõli tootmise ja rajatava Enefit-280 põlevkiviõli tehasega ning külastab Eesti Energia kontserni teisi ettevõtteid: kaevandusi, elektrijaamu ja tehnoloogiatööstust.

Visiidi teisel päeval kohtub Jordaania energeetikaminister Khalid Iran peaminister Andrus Ansipi ning majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Partsiga.

Tänavu mais sõlmis Eesti Energia Jordaania valitsusega kontsessioonilepingu Attarat Um Ghudrani põlevkivimaardla varude kasutamiseks. Eesti Energia 38 km² suurune kontsessiooniala sisaldab hinnanguliselt enam kui kaks miljardit tonni põlevkivi ning teatavatel tingimustel on võimalik kontsessiooniala laiendada, mis annaks Eesti Energia käsutusse umbes neli miljardit tonni põlevkivi.

Attarat Um Ghudrani põlevkivimaardla paikneb Jordaania keskosas ja on teadaolevatest Jordaania põlevkivileiukohtadest suurim – kogu maardlas paikneva põlevkivivaru suuruseks on hinnatud 25 miljardit tonni.

Kontsessioonilepingu sõlmimise järel viib Eesti Energia kõnealuses põlevkivimaardlas läbi täiendavad geoloogilised ja hüdrogeoloogilised uuringuid, samuti testitakse ja arendatakse põlevkivi töötlemise tehnoloogiat ning viiakse läbi keskkonnamõjude hindamine.

Eesti Energial on Jordaanias kaks paralleelset arendusprojekti, umbes 38 000barrelilise päevatoodanguga õlitehas ning kuni 900 MW võimsusega põlevkivielektrijaam.

Jordaania Hašimiidi Kuningriik kuulub põlevkivivarude poolest maailma viie rikkaima riigi hulka ning selle põlevkiviressurssi hinnatakse 30-80 miljardi tonnini. Jordaania Hašimiidi Kuningriik laiub 92 300 ruutkilomeetril, riigis elab ligi 6,6 miljonit inimest.

Osale arutelus

  • Indrek Kald

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

Teabevara