Mainor Grupi mullune kasum oli 24 miljonit krooni

Mainor Grupi 2009. aasta auditeeritud käive oli 263 miljonit krooni, puhaskasum 24 miljonit krooni. 19%lise käibelanguse põhjuseks oli üldise majanduskeskkonna oluline halvenemine.

Mainor Grupi eksport kasvas aastaga 140%, mis kompenseeris koduturu käibelangust, teatas ettevõte.

„Kohandasime oma tegevusi turu olukorra muutumisest lähtuvalt ringi ning vähendasime oluliselt kulusid kontserni ettevõtetes, et säilitada grupi likviidusus ja efektiivsus ka muutunud majandusolukorras,” selgitas ASi Mainor juhatuse esimees Rainer Aunpu.

„Ümberkorralduste üheks oluliseks ja nähtavaks tulemuseks oli uute ekspordivõimaluste leidmine,” selgitas Rainer Aunpu. Mainor Grupi ekspordikäive oli eelmisel aastal 24 miljonit krooni, kasvades aastaga 140%. "Majanduslangusest räsitud Eestis on ekspordivõime suurendamine ainus viis võita juurde uusi kliente. Mainori puhul võib öelda, et ekspordi kasvuga kompenseerisime majanduslangusest tulenevat käibelangust. Suurimateks panustajateks grupis olid selles vallas kontserni kuuluv mööblitootja OÜ Askala  ning akna- ja uksetootja AS Rekman. Rekman orienteerus möödunud aastal täielikult ümber eksporditurgudele," lisas Aunpu.

Mainor müüs ettevõtte struktureerimise käigus 2009. aastal osaluse AS-is Paloma Papp, AS-i Dvigatel-Energeetika gaasivahendusäri ning Mainori majana tuntud Kuhlbarsi 1 kinnistu. „Strateegilise investeeringuna suurendas Mainor mullu ka oma osalust ASi Ülemiste City emaettevõttes AS Smart City Group 84%-le,” selgitas Rainer Aunpu.

„Eelmise aasta ilmselt kõige olulisem tegevus oli ettevalmistustöö ja planeerimine tulevikuks, mis leidis konkreetse väljundi tänavu kevadel, kui Ülemiste City sõlmis koostööleppe Soome börsifirmaga Technopolis plc. Lepingu raames luuakse ühisfirma Targa Äri Linna arendamiseks,“ lausus Rainer Aunpu. „Selle koostöö vilju nopime peagi – tegemist pole pelgalt ärikinnisvara projektiga, vaid siinsel turul ainulaadse innovatsioonilinnaku arendamisega, kus koos tegutsevad teadmistemahuka ettevõtluse esindajad ja ülikool.“

Suurima osa Mainori äritegevusest moodustasid AS Ülemiste City, mille käive oli 102 miljonit krooni ja AS Erahariduskeskus ehk Mainori Kõrgkool, mille käive oli 73 miljonit krooni.

Rainer Aunpu sõnul olid 2009. aasta märksõnad kontsernile veel töö tuuleenergia projektide arendamise kallal Purtses ja Vaivaras ning metallitöötlemisettevõtte OÜ Dvigatel Regital tehnoloogilise baasi viimine täiesti uuele tasemele.

Mainor on Eesti kapitalile kuuluv arendusfirma. Kontserni põhitegevusalad on Ülemiste City Targa Äri Linna arendamine, haridus (Mainori Kõrgkool), energeetika, sh tuuleenergeetika (AS Dvigatel-Energeetika), puidu- ja metallitööstus (OÜ Askala, AS Rekman, OÜ Dvigatel Regital) ning keskkonnatehnoloogia projektide teostamine (OÜ Doranova Balti). Kontsernis töötab 294 inimest.

Osale arutelus

  • Silvia Kruusmaa

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

Teabevara