Süüria ja Eesti on huvitatud põlevkivikoostööst 

Välisminister Urmas Paet ütles Damaskuses kohtumisel oma Süüria kolleegi Walid al Muallemiga, et Eesti soovib Süüriaga teha koostööd põlevkivitehnoloogia- ja IT-alal.

„Süürias avastati hiljuti  põlevkivivarud ning Süüria on juba huvi tundnud Eesti ja Eesti Energia kogemuse kasutamiseks põlevkivitootmises,“ märkis Paet.

Kohtumisel arutasid Urmas Paet ja Walid al Muallem lisaks Eesti ja Süüria kahepoolsete suhete arendamise võimalustele ka majandussuhete arendamise perspektiive Euroopa Liidu ja Süüria vahelise assotsieerumislepingu allkirjastamise järel ning koostööd rahvsuvahelistes organisatsioonides, Lähis-Ida rahuprotsessi ja teisi rahvusvahelise julgeolekuga seotud teemasid.

„Euroopa Liidu ja Süüria vaheline assotsieerumisleping loob head eeldused liikmesriikide ja Süüria kahepoolse koostöö, sealhulgas majanduskoostöö valdkonnas,“ märkis Paet ja avaldas lootust, et leping saab ELi Hispaania eesistumise jooksul allkirjastatud.

Täna avab välisminister Paet Damaskuses ka Eesti esimese aukonsulaadi Süürias.

Homme jätkab Paet oma visiiti Lähis-Idas, külastades Egiptust, kus kohtub Egiptuse riigijuhtidega ning avab Kairos Eesti esimese saatkonna Araabiamaailmas.

Osale arutelus

  • Kadri Paas

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

Teabevara