Selver peab elektriostuläbirääkimisi

Selveri kaubandusketi tegevjuht Iivi Saar ütles Äripäevale, et ettevõte peab elektrienergia ostuks läbirääkimisi olukorras, kus üks kahest hinnakomponendist on vabaturu, kuid kummagi hind pole praeguseks veel teada.

Saar ütles, et Selver järgib elektrienergia sisseostmisel konservatiivset poliitikat, ostes energiat fikseeritud hinna ja mahtudega. "Selleks annavad meile võimaluse väga hästi planeeritavad energiavajaduse mahud. Selver on kõigile energiamüüjatele oma stabiilse ja lihtsalt planeeritava tarbimisega hea klient," märkis ta.

Saar lisas, et alati on võimalik elektritarbimiselt kokku hoida ja loomulikult Selveris elektritarbimise optimeerimisega ka tegeldakse.

"Vajadusel kasutatakse energia paremaks ostmiseks maaklerite teenuseid või osaletakse ühisostus. Hetkel on kõik valikute faasis ja läbirääkimised käivad nii maaklerite, energiamüüjate kui ka võimalike sisseostupartneritega. Lepinguni uute hindade ja tarnijaga peab jõudma enne 1. aprilli 2010," täpsustas tegevjuht.

Saar lausus, et elektri hind hakkab koosnema kahest põhilisest komponendist ja nendest vaid üks on vabal turul. "Teise komponendi maksumust pole riigikogu veel otsustanud. Samas on vara vastata küsimusele, milliseks kujuneb elektrienergia hind nn vabal turul," sõnas ta lisades, et hinna aluseks saab võtta NordPooli või 1. jaanuaril avatud Leedu elektrituruhinnad.

"Teisest küljest ei saa aga aluseks võtta ühtegi referentshinda, kuna turuosalised müüja poolelt peale Eesti Energia puuduvad," kommenteeris Saar konkurentsi hetkeseisu.

Osale arutelus

  • Anne Oja

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

Teabevara