Eesti Energia sai Leedus esimese vabaturu kliendi

Eesti Energia tütarfirma UAB Enefit sai Leedus esimese kliendi pärast sealset elektrituru avanemist selle aasta 1. jaanuaril, kelleks osutus suur Leedu kinnisvaraettevõtte Hanner.

"Valisime elektriteenuse pakkujaks Enefiti, mis Eesti Energia kontserni esindajana tagab meie jaoks usaldusväärsuse ja kindluse. Samuti oli väga positiivne energiaettevõtte kliendisõbralik ja avatud suhtumine, mida Enefit lepingu sõlmimise käigus üles näitas," kommenteeris Hanneri juhatuse esimees Arvydas Avulis pressiteate vahendusel.

„Meie strateegiline eesmärk on omada nii Läti kui Leedu elektriturul 5-10 protsenti turuosa. Läti turul on meie osakaal juba praegu 6 protsenti, Leedus oleme asunud samuti aktiivselt tegutsema eesmärgi saavutamiseks,“ märkis Eesti Energia energiamüügi direktor Aivar Tihane.

„Leedu turu potentsiaal on väga suur, samas on ka konkurents kohe algusest peale tugev, erinevalt Lätist, kus senini pole turul peale Eesti Energia ja Latvenergo tõsiseid tegijaid,“ lisas Tihane.

Leedu turul tegutseb Eesti Energia alates 2007. aastast. Seni – suletud elektrituru tingimustes –  oli seal ainukeseks kliendiks Eesti Vabariigi Suursaatkond Leedus ning peamine tegevus keskendus turuolukorra analüüsimisele ja ettevalmistustele turu avanemiseks.

Lätis avanes elektriturg mais 2008 ning Leedus tänavu jaanuaris.

Osale arutelus

  • Anne Oja

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

Teabevara