Farm Plant omandab osa Konekesko Eestist

Konkurentsiameti teatel omandab Farm Plant Eesti AS osa  Konekesko Eesti AS-ist, milleks on erinevad kauplused. 

Konekeskole kuulub 6 väetiste, seemnete, taimekaitsevahendite ja loomatarvikute kauplust.

Konkurentsiseaduse kohaselt võivad asjast huvitatud isikud seitsme päeva jooksul esitada oma arvamusi ja vastuväiteid koondumisele.

Farm Plant Eesti tegeleb jõusööda ja väetiste tootmisega ning ettevõtte juhatuse esimees on Äripäeva infopanga Agent andmetel soomlane Jyrki Mikael Virtanen. Ettevõte kuulub 85% ulatuses Rootsi ettevõttele Scandinavian Farmers AB ja 15% ulatuses Yara Sweden AB-le.

Konekesko Eesti juhatuse esimees on Agendi andmetel Tõnu Kelder ning ettevõte kuulub 100% Soome firmale Konekesko OY. Konekesko Eesti käive oli 2008. aastal 1,2 miljardit krooni, kahjum sealjuures 35 miljonit krooni.

Varem on Äripäev kirjutanud Konekeskost seoses suure väetisevargusega, mille haarmed ulatuvad Eestist väljaspoole. Väetisevargusega on kahtlustuse kohaselt seotud vähemalt üks ettevõtte enda töötaja. Viru ringkonnaprokuröri Liina Pikma sõnul on Eestis kuriteokahtlustuse saanud veebruaris Konekeskost lahkunud Tartu piirkonna endine väetiste ja taimekaitse tootejuht Karel Kärblane (34).

 * Mullu 11. detsembrist kuni tänavu 13. märtsini tekkis Konekesko Eesti poolt laolepingu alusel kasutatavates laoruumides Rakke vallas Ao külas eri väetiste puudujääk kokku 6500 tonni maksumusega 32,7 miljonit krooni.
    * Konekesko pöördus ise politseisse, et majanduspolitseinikud väetisekao põhjused välja selgitaks.
    * 16. märtsil alustas Ida politseiprefektuuri majanduskuritegude talitus kriminaalmenetlust karistusseadustiku paragrahvi järgi, mis käsitleb omastamist suures ulatuses.
    * Kui väetise omastamises keegi kohtus süüdi mõistetakse, võib teda oodata rahaline karistus või kuni viieaastane vangistus.


 

Osale arutelus

  • Kadrin Karner

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

Teabevara