• 31.08.09, 10:44
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Tööstustoodangu langus juulis 28%

Tööstusettevõtete toodang oli 2009. aasta juulis 28% väiksem kui eelmise aasta juulis, teatab statistikaamet. Eelmise aasta lõpus alanud tööstustoodangu langus jätkus ka juulis.
Kui tänavu jaanuaris vähenes toodang 26%, siis alates veebruarist on langus võrreldes eelmise aasta sama kuuga püsinud 30% piires.
Töötleva tööstuse olukord oli juulis enam-vähem sama kui eelnevatel kuudel — toodang vähenes eelmise aasta sama kuuga võrreldes stabiilselt ligi kolmandiku. Langust põhjustas eelkõige ebapiisav nõudlus nii sise- kui ka välisturul.
Languses olid kõik töötleva tööstuse harud, peale joogitootmise (kus suurenes viina- ja õlletoodang) ning ravimite tootmise. Eelmise aasta juuliga võrreldes vähenes üle poole keemiatoodete, metalli-, masinate ja seadmete tootmine. Seoses hinnalangusega maailmaturul on peatatud paljude põhikemikaalide tootmine. Rohkem kui 40% vähenes ehitusmaterjali ja elektroonikaseadmete tootmine ning masinate ja seadmete remont ja paigaldus. Juulis toodeti ligi 70% vähem ehitusdetaile ja 40% vähem betoonisegu kui aasta tagasi.
Elektrienergia tootmine vähenes juulis eelmise aasta juuliga võrreldes 16%, soojuse tootmine 8%.
Sesoonselt korrigeeritud andmetel suurenes juulis tööstustoodang võrreldes eelmise kuuga 2%. Eelmise kuu taseme ületamisele aitas kaasa töötleva tööstuse toodangu kasv, kuna energeetika ja mäetööstuse toodang vähenes eelmise kuuga võrreldes. Jaanuarist aprillini püsis tööstustoodangu langus võrreldes eelmise kuuga 4% piires, mais suurenes 2% ja juunis vähenes taas 1%.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 26.09.24, 13:15
DSV tegevjuht Alvar Tõruke: oleme tagasi ajas, kus peame hakkama Eestit uuesti leiutama
Eesti ettevõtete jaoks on käes väga keeruline aeg, millele annavad hoogu erinevad maksumuudatused ja üleüldine kiire palgatõus, pärssides eriti tööstus- ja tootmissektori konkurentsivõimet. Logistikaettevõtte DSV Estonia tegevjuht Alvar Tõruke tõdeb, et olukord on veidi sarnane 1990. aastatele, mil Eesti vabaks sai ning tuli hakata oma riiki looma ja leiutama.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Tööstusuudised esilehele