Metsauuringukeskus näeb Soome metsatööstuse
tulevikku äärmuslikes värvides, nentis firma Metsäteollisuus.
Metsauuringukeskuse hinnangul väheneb 2020. aastaks paberitööstuse toodang kolmandiku võrra ja puidutööstuse toodang viiendiku võrra.
„Minu meelest on oluline rõhutada, et nii juhtub ainult siis, kui midagi ette ei võeta,“ ütles Metsäteollisuuse juht Antro Säilä.
Säilä soovitab ennustust siiski tõsiselt võtta. Tema arvates peaks valitsus andma metsatööstusele Soomes tegutsemiseks praegusest paremad võimalused.
Artikkel jätkub pärast reklaami
„Näiteks energiamaksude kaudu pole vaja metsatööstuse õlgadele panna ebaõiglaselt suuri kohustusi,“ ütleb ta.
Säilä tuletab meelde, et selle ennustuse tõeks osutumisel oleks Soome majandusele valus mõju. „Ei usu, et ennustatud kukkumist jäädakse vaid pealt vaatama. See lisaks kümneid tuhaneid inimesi töötute järjekorda. Maakohtades oleks selle mõju katastroofiline,“ räägib ta.
Seotud lood
Soome metsatööstuse toodang ja puidutööstus
vähenevad jätkuvalt ka lähiaastatel, ennustab Metsauuringukeskus (Metla), jõudes
tagasi 1990. aastate mahuni.
Liikluskindlustus on kohustuslik ka paljudele sellistele töömasinatele, millel puudub kohustus liiklusregistris registreerimiseks. See puudutab otseselt logistika- ja laondussektorit, kus igapäevaselt kasutatakse tõstukeid, laadureid ja muud liikuvat tehnikat. Sageli arvatakse ekslikult, et eravalduses kasutatav masin liikluskindlustust ei vaja, kuid tegelikkuses võib selle puudumine tuua kaasa märkimisväärse kulu.