Tööstusvedurid arutavad Eesti tööstuse väljavaadet

Teisipäeval arutab Arengufondi
tööstusfoorum Tallinnas seireprojekti "Tööstusvedurid 2018" raames Eesti
tööstuse tulevikuväljavaateid.

Tööstusfoorumi eesmärgiks on välja selgitada tööstuse väljavaated ja arengud järgmiseks kümneks aastaks.

Arengufondi juhi Ott Pärna sõnul räägiti aasta alguses toimunud Arengufoorumil sellest, et Eesti majandusega vanaviisi jätkates me rikkaks ei saa. "Tööstusfoorumil räägime aga juba konkreetsemalt sellest, kuidas saaks ja mida Eesti tööstuses võiksime selleks uutmoodi teha. Pakume välja ka visiooni valdkondadest, millele võiksime lähitulevikus keskenduda," selgitas ta.

Eelseisva tööstusfoorumi eesmärgiks on kaasata valdkondlikud liidrid Eesti tööstuspoliitika kujundamisesse. Osalema oodatakse 150 Eesti tööstuse tuleviku kujundajat nii äri- kui riigisektorist. Foorumil saab kuulda ettekandeid tööstusvaldkonna globaalsetest arengutest ning ühiselt arutada, millised ettevõtted veavad Eesti tööstust kümne aasta pärast ja milline peaks olema tööstuse soovitud suunas uuenemist soosiv riiklik poliitika.

Konverentsil esinevad teiste seas ettekannetega Massachusettsi tehnoloogiainstituudi (MIT) professor ja üks maailma tunnustatumaid tööstusarengu uurijaid Richard K. Lester, Soome suurfirma Konu nõukogu esimees Antti Herlin ning Iiri valitsust hiljuti nõustanud kõrgetasemelise töörühma juht Joe Harford.

"Tööstusvedurid 2018" on arenguseire projekt, mis käsitleb töötleva tööstuse tulevikku Eestis. Projekti eesmärkideks on leida Eesti tööstuse kasvuvõimalused globaliseeruvas maailmas järgneva kümne aasta jooksul ning määratleda nende võimaluste ärakasutamiseks vajalikud sammud 3-5 aasta jooksul. Teisisõnu otsib Arengufond vedureid, kes Eesti tööstust tulevikku ja tulevikus vedada võiksid, teatas fond.

Projekti tulemusena valmib 2009. aasta veebruaris lõppraport, mis annab suunised Eesti tööstuse kasvuvõimaluste ärakasutamiseks globaalses kontekstis.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

Teabevara