Tartu maakohus kuulutas teisipäeval välja
ASi Hansa Graanul pankroti. Ettevõtte kohustuste ja varade vahel haigutab 21
miljoni kroonine auk, kirjutas ajaleht Valgamaalane.
AS Hansa Graanuli pankroti väljakuulutamist taotlesid nii võlausaldaja AS Viljandi Aken ja Uks kui Hansa Graanul ise. Võlgnikul on kohustusi umbes 133 miljoni, vara aga 112 miljoni krooni ulatuses. Jooksev majandustegevus tootis igakuiselt kahjumit ja juulist on tehas seiskunud. Seega on tegu püsiva maksejõuetusega.
ASi Hansa Graanul juhatuse liige Arno Anier pankrotiotsust kolmapäeval kommenteerima ei nõustunud. Ta ütles vaid, et on pankrotihalduri otsusega ettevõtte juhataja töökohalt vallandatud. Ka pankrotihaldurilt ei õnnestunud Valgamaalasel Hansa Graanuli tuleviku osas kommentaari saada.
Varem on Eesti suurim puitgraanulite tootja AS Graanul Invest juhatuse liige Raul Kirjanen tunnistanud huvi Hansa Graanuli tootmishoone omandamise vastu.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Helme vallas asuvas Hansa Graanuli tehases toodeti puidutööstuse jääkidest saepurugraanuleid 1994. aastast. 2005. aastast kuulus ettevõte Läti puidugraanulite tootjale Baltic Bioenergy Group. Alates 2002. aasta suvest on tehase tootmisvõimsus olnud 100 000 tonni graanuleid aastas.
Hansa Graanul teenis mullu 146 miljoni kroonise müügitulu juures kuus miljonit krooni puhaskasumit.
Seotud lood
Oksjonile pandud saepurugraanulite tehase
tervikvaral alghinda pole, kuid selle hulka kuuluvad nii kaks Helme vallas
asuvat kinnistut kui ka neil paiknevad tootmisseadmed.
Kraanade, materjalikäsitlusmasinate ning lisaseadmete müügi ning hooldusega tegelev ScanBalt Crane OÜ tähistab tänavu oma 25. tegutsemisaastat. Veerand sajandit on ettevõte olnud tegev valdkonnas, kus on määrava tähtsusega nende esindatavate seadmete kvaliteet, innovaatika ja tõhusus, pikaajaline koostöö ning partnerite usaldus.