Saku Õlletehase juht: valitsus ei tohi muuta oma otsuseid üleöö

Saku Õlletehase juhatuse esimees Veli Pekka
Tennilä leiab, et majanduskeskkonna mõttes on parim majanduspoliitika see, kui
ettevõtted saavad oma plaane teha pikema aja peale ja selleks ei tohiks valitsus
muuta oma otsuseid üleöö.

Tennilä sõnul tulenevad Saku Õlletehase suurimad väljakutsed viimasel ajal valitsuse poliitikast, milleks on järjest kasvav aktsiisimaks, eelmisel aastal kehtestatud müügi- ja turunduspiirangud ning kasvavad kulud toorainele ja tööjõule.

„Majanduskeskkonna mõttes on parim majanduspoliitika see, kui ettevõtted saavad oma plaane teha pikema aja peale ja selleks ei tohiks valitsus muuta oma otsuseid üleöö,” märkis õlletehase juht.

„Aktsiisimaksu tõstmine mõjub negatiivselt nii meile kui ka turule üldiselt. Nii hüppeline aktsiisi tõus muudab meie pikemaajalise planeerimise äärmiselt raskeks. Ilmselgelt mõjutab aktsiisimaksu tõstmine tarbijaid,” kommenteeris Tennilä õlleaktsiisi tõusu online-intervjuus.

”Kirjandusklassikast leiab kahtlemata kasulikke tarkuseteri igapäevaseks eluks, kuid antud fraasi ma pigem ei kommenteeriks,” vastas soomlane küsimusele, kas ta on nõus tuntud fraasiga, et valitsus, mis õllehinda tõstab, kukub peagi.

Tennilä ütles, et töötuskindlustusmakse tõus tähendab ettevõtte jaoks kulude kasvu ning Saku Õlletehase ärile avaldab see kindlasti mõju.

Soomes üheksakümnendate alguses aset leidnud lama oli otseselt seotud väga kõrge töötuse määraga, mis mõjutas inimesi individuaalselt väga tõsiselt, meenutas Tennilä. „Kuid viimaste majandusprognooside põhjal vaatan Eesti olukorda positiivsemalt,” lisas ta.

Loe täispikka intervjuud Saku Õlletehase juhatuse esimehe Veli Pekka Tenniläga SIIT.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

Teabevara