Gunnar Okk: energiamonarhia asemel tuleb vabariik

Täna konverentsil Baltic Dynamics 2008
ettekande pidanud endise Eesti Energia juhatuse esimehe Gunnar Oki väitel saabub
pärast energiamonarhia lõppemist vabariik, mille esimeseks presidendiks saab
elekter.

"Arvatavasti monarhia lõppeb, tuleb vabariik ja selle vabariigi esimeseks presidendiks saab elektrienergia,“ laiendas Okk tänavu 21. juuni ajakirja The Economist lauset, kus põhiliste energiaallikate nafta ja kivisöe veel mõnda aega kestvat taandumist võrreldi absoluutse monarhia troonilt tõukamisega.

Elektrienergia tootmiseks on aga praegu Soomes Põhjamaade Investeerimispanga asepresidendina töötava Oki hinnangul tarvis kasutada kõiki võimalikke vahendeid. "Me ei saa endale lubada mõnede energiaallikate idealiseerimist ja diskrimineerida teisi,“ lausus ta.

Euroopa energiapoliitika eesmärgid aastaks 2020 on ambitsioonikad – vähendada 20% võrra atmosfääri eralduvate kasvuhoonegaaside hulka, suurendada samade suhtarvude võrra taastuvenergia osakaalu ning energia kasutamise säästlikkust. "Nende eesmärkide saavutamine ilma tuumaenergiata ei ole võimalik, eriti Baltikumis,“ kommenteeris Okk.

Rahvusvahelise konverentsi Baltic Dynamics 2008 esimesel tööpäeval said peale Oki sõna ka näiteks Euroopa komisjoni innovatsiooni ja väikeettevõtluse direktoraadi direktor Maive Rute, kes tegi ülevaate pisemate ettevõtete võimalustest ja toetamisest Euroopa Liidus, Skype Eesti juht Sten Tamkivi, kes rääkis innovaatilisest lähenemisest oma ettevõttes jt.
Foorumil osaleb ligi 250 külalist Eestist ja kaugemalt. Esimene Baltic Dynamics toimus 1995. aastal. Tänavune, järjekorras 13. konverents keskendub uuendusmeelse mõtlemise juurutamise kõrval ka energeetika- ja keskkonnaküsimuste lahkamisele.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

Teabevara