Eesti Energia kaasab Maaülikooli intellektuaali ettevõtte arendusse

Homme kirjutavad Eesti Maaülikooli rektor
Mait Klaassen ja Eesti Energia ASi juhatuse esimees Sandor Liive Tartus alla
koostöö raamlepingule. Eesti Energia toetab 400 000 krooniga maaülikoolis uue
õppeaine, elektrivõrkude projekteerimise õpetamist.

Koostööleppe eesmärgiks on kaasata maaülikooli intellektuaalset potentsiaali Eesti Energiale vajalikku arendustegevusse. Pooled teevad koostööd teadus- ja arendustegevuses ning innovatsiooni- ja tehnoloogiasiirdealases tegevuses. Maaülikool valmistab Eesti Energiale ette kõrgharidusega spetsialiste ja viib läbi ka täiendkoolitust, tudengitele pakutakse ettevõttes praktikavõimalusi ja temaatikat kursuse-, lõpu- ning doktoritöödeks. Õppetöösse kaasatakse lektorite ja juhendajatena Eesti Energia spetsialiste, teatasid Eesti Energia ja Maaülikool.

Esimese suurema sammuna kahe asutuse koostöös algab Maaülikoolis uue õppemooduli elektrivõrkude planeerimine ja selle võtmeaine elektrivõrkude projekteerimise õpetamine. Eesti Energia eraldas selleks Eesti Maaülikooli Tehnikainstituudile 400 000 krooni.

"Eesti Energia kavatseb anda oma kõva panuse, et noored tahaksid energeetikat õppida ja neil oleks sellel erialal põnev ning väljakutsuv töö teha," rääkis Eesti Energia juhatuse esimees Sandor Liive. "Energeetikas seisavad Eestis ja tegelikult kogu maailmas ees suured väljakutsed, millega hakkamasaamiseks vajame vältimatult uusi, andekaid ja särasilmseid tegijaid," lausus Liive.

Tehnikainstituudi direktor Margus Arak avaldas heameelt, et suur kontsern tunnetab vajadust toetada kõrghariduse arendamist ja panustab õppe- ja teadustöö kvaliteedi tõstmisse märkimisväärselt. Elektrivõrkude projekteerimist hakatakse õpetama maaülikooli energeetikatudengitele magistriastmes.

Koostöö raamleping on Eesti Energial sõlmitud ka Tallinna Tehnikaülikooliga. Eesti Energia toetab õppetegevuse läbiviimist TTÜ elektroenergeetika magistriõppekava energiakaubanduse spetsialiseerumisel.

Eesti Energia kontsern toetab energeetikaalast haridust ka mitmete stipendiumitega. Näiteks toetab ettevõte stipendiumiga TTÜ doktorante eesmärgiga tagada õppejõudude järelkasv energeetika valdkonnas ning kolme tudengi tuumaenergeetika õpinguid Rootsi Kuninglikus Tehnoloogiainstituudis. Samuti teeb Eesti Energia koostööd TTÜ Arengufondiga. Arengufondi kaudu toetab Eesti Energia TTÜ tehnika- ja majanduserialade magistri- ja doktoriõppe üliõpilasi ja Virumaa Kolledži rakenduskõrgharidusõppe üliõpilasi.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

Teabevara