Eesti Gaas võrdsustab gaasi hinna vanade EL riikidega

Eesti Gaasi juhatuse liige Raul Kotov
ütles, et Venemaalt Euroopasse veetava maagaasi hinda tõstis kütteõli
hinnatõus Hollandis Rotterdamis ning oktoobrist tõuseb gaasi hind
kodutarbijatele Eestis.

„Meil on gaasiostu valem, see on ka Soomes,“ ütles Kotov. „Kütteõli hind, mis tõusis Rotterdamis, on gaasiostu valemi komponent,“ kommenteeris ta Venemaalt Euroopasse veetava maagaasi hinnatõusu.

„Gaasi impordihind arvutatakse valemiga, milles üks komponent on kütteõli hind. Näiteks 2007. aasta juunis oli õli hind 310 dollarit tonni eest, eile tõusis aga 700 dollarile tonni eest,“ selgitas ta.

„Gaasi hinnatõusuks kodutarbijatele on taotlus konkurentsiametis veebruarist sees,“ lisas Kotov.

„Kodutarbijate hinnatõus tuleb oktoobrist ja hetkel ootame konkurentsiametilt kooskõlastust. Vabatarbijatega on hinnad lepingulised, mis fikseeritakse kõigi klientidega eraldi lepingutes. Vabatarbijad on kõik ettevõtted alates restoranidest-hotellidest ning lõpetades tööstusettevõtete ja elektrijaamadega. Vabatarbijate lepingutes kasutame samuti hinnavalemeid. Milline saab olema hinnatase sügisel, on raske prognoosida. Hind võib kõikuda nii üles kui alla,“ rääkis Kotov.

Hetkel sõlmitakse vabatarbijatega uusi lepinguid, sest täna kehtivad lepingud lõppevad oktoobris. Uus lepinguperiood kestab 1. oktoobrist tuleva aasta 30. septembrini.

Kotov ütles, et oktoobrikuine gaasi hinnatõus on proportsioonis gaasi müügihinna tõusuga paari viimase aasta jooksul. "Gaasi hind on viimastel aastatel tõusnud ja täna maksame gaasi eest sama palju kui vanad Euroopa Liidu riigid," sõnas ta.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

Teabevara