Piimatööstur: siseturg on stabiilne, aga eksport langenud

Maag Piimatööstuse juhi Valdis Noppeli
sõnul ei saa rääkida siseturu tootmise suurest langusest, pigem on languse
põhjustajaks eksport.

Statistikaameti andmeil on piimatööstuse tootmine võrreldes eelmise aasta märtsiga langenud 17% võrra, põhjuseks toob amet hüppeliselt kasvanud hinnad, mille tõttu on vähenenud tarbimine.

„Suurim langus on tulnud ekspordist. Nüüdseks, kus toorme hind on kallinenud, on mõnevõrra raskem eksportida, kuna tehased tahavad odavamat toodet, mida me hetkel pakkuda ei saa. Mis aga puudutab turusisest olukorda, siis siinkohal saaks rääkida vaid 2% langusest, mis on suhteliselt stabiilne,“ sõnas Noppel.

"Usun, et piimatoodete hinnad enam ei tõuse. Julgen väita, et meie oleme hinda langetanud ning seda eelkõige selletõttu, et me ei taha olemasolevaid mahte kaotada. Viimased kaks kuud on toodete hinnad langustrendiga kaasaläinud. Siinkohal oleme vaadanud: mida on rohkem vaja realiseerida, selle hinda oleme ka langetanud. Kas see ka tarbijale kajastub, ma kommenteerida ei oska, kuna see on juba kaubanduse rida," rääkis Noppel.

Piimatöösturi sõnul on suhteliselt ebatõenäoline, et tänavu võiks piimatööstus eelmise aasta hüpet korrata. Siiski arvab ta, et mõnevõrra võib piimaturg sügisel siiski tõusta.

Osale arutelus

  • Hille Tressum

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

Teabevara