Medvedev tellis Tina Turneri Gazpromi peole laulma

Gazpromi nõukogu esimees Dmitri
Medvedev tellis popdiiva Tina Turneri ja ansambli Deep Purple'i Gazpromi peole
esinema, kirjutas uudisteagentuur Bloomberg.

Maailma suurim gaasitootja peab täna oma 15. sünnipäeva Kremli Kongresside palees, esinema on kutsutud Deep Purple ja Tina Turner. Peost võtab osa Gazpromi juht praegune esimene asepeaminister Dimitri Medvedev, kes on tugev kandidaat märtsis toimuvatel presidendivalimistel. Üks 6000st peokutsest on saadetud ka Venemaa president Vladimir Putinile.

Gazprom sai täna ka president Putinilt kiita ülemaailmsesse energiaturvalisusesse panustamise eest, samas ähvardab Venemaa suurim gaasieksportija naabermaa Ukraina varustamist piirata.

"Firma strateegia on rajatud nii Venemaa kui välisriikide häireteta, usaldusväärsetele ja maksimaalselt efektiivsetele tarnetele, " kirjutas Putin tänases Kremli veebiväljaandes Gazprom'i 15. juubeli puhul õnnitledes.

Riigiettevõte Gazprom teatas, et kärbib gaasitarnet Ukrainasse homme alates kl 10 hommikul Moskva aja järgi, kui Ukraina ei täpsusta, kuidas ta kavatseb oma 1,5 miljardi USA dollari suuruse võla tagasi maksta. Gazprom, mis varustab gaasiga veerandit Euroopast, kärpis Ukraina tarnet juba 2006. aasta jaanuaris, mis tingis omakorda tarnehäired kogu Euroopas. Aasta hiljem ähvardas firma lõpetada tarne Valgevenesse.
Ukraina, mis sõltub gaasi osas 71% ulatuses Vene Gazpromist, peab võla äramaksmiseks läbirääkimisi Deutsche Bank AG'ga, kust kavatseb laenata miljard dollarit.

Osale arutelus

  • Külli Haav

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

Teabevara