Gazpromi nõukogu esimees Dmitri
Medvedev tellis popdiiva Tina Turneri ja ansambli Deep Purple'i Gazpromi peole
esinema, kirjutas uudisteagentuur Bloomberg.
Maailma suurim gaasitootja peab täna oma 15. sünnipäeva Kremli Kongresside palees, esinema on kutsutud Deep Purple ja Tina Turner. Peost võtab osa Gazpromi juht praegune esimene asepeaminister Dimitri Medvedev, kes on tugev kandidaat märtsis toimuvatel presidendivalimistel. Üks 6000st peokutsest on saadetud ka Venemaa president Vladimir Putinile.
Gazprom sai täna ka president Putinilt kiita ülemaailmsesse energiaturvalisusesse panustamise eest, samas ähvardab Venemaa suurim gaasieksportija naabermaa Ukraina varustamist piirata.
"Firma strateegia on rajatud nii Venemaa kui välisriikide häireteta, usaldusväärsetele ja maksimaalselt efektiivsetele tarnetele, " kirjutas Putin tänases Kremli veebiväljaandes Gazprom'i 15. juubeli puhul õnnitledes.
Riigiettevõte Gazprom teatas, et kärbib gaasitarnet Ukrainasse homme alates kl 10 hommikul Moskva aja järgi, kui Ukraina ei täpsusta, kuidas ta kavatseb oma 1,5 miljardi USA dollari suuruse võla tagasi maksta. Gazprom, mis varustab gaasiga veerandit Euroopast, kärpis Ukraina tarnet juba 2006. aasta jaanuaris, mis tingis omakorda tarnehäired kogu Euroopas. Aasta hiljem ähvardas firma lõpetada tarne Valgevenesse.
Ukraina, mis sõltub gaasi osas 71% ulatuses Vene Gazpromist, peab võla äramaksmiseks läbirääkimisi Deutsche Bank AG'ga, kust kavatseb laenata miljard dollarit.
Seotud lood
2020. aastaks suurendab Gazprom
gaasitootmist 650–670 kuupmeetrini, vahendas Finam-Light. Pool sellest gaasist
tuleb uutest leiukohtadest.
Ajaleht Kommersant kirjutas täna, et
Vladimir Putinist võib saada Dmitri Medvedjevi järglane Gazpromis. Täna kukub
tähtaeg kandideerimaks firma direktorite nõukogusse.
Eesti ettevõtete jaoks on käes väga keeruline aeg, millele annavad hoogu erinevad maksumuudatused ja üleüldine kiire palgatõus, pärssides eriti tööstus- ja tootmissektori konkurentsivõimet. Logistikaettevõtte DSV Estonia tegevjuht Alvar Tõruke tõdeb, et olukord on veidi sarnane 1990. aastatele, mil Eesti vabaks sai ning tuli hakata oma riiki looma ja leiutama.
Hetkel kuum
Üks esikolmiku firma olnud ka kolm aastat järjest Äripäeva gasell-ettevõte.
“Kui regulatiivsed piirangud muutuvad liiga keeruliseks, kaalume tootmise viimist Eestist välja”
Tagasi Tööstusuudised esilehele