Siff investeeris töötlemiskeskusesse 9 miljonit krooni

Aastavahetusel võttis ärimees Endel Siffile
kuuluv aparaadi- ja metallitööstus Zircon Technologies kasutusele Balti
riikides ainulaadse ning 9 miljonit krooni maksva 5-teljelise
universaalse CNC töötlemiskeskuse.

Sifi sõnul oli toode juba Eestis olemas, kuid käiku lasti ta alles napilt kuu aega tagasi. Universaalne töötlemiskeskus Mikron HPM 1350U läks maksma 9 miljonit krooni.

Zircon Technologiesi juht Elmo Naruski sõnul võimaldab Ðveitsi kontserni Mikron Agie Charmilles AG poolt valmistatud tööpink pakkuda ettevõtte praegustele ja uutele klientidele keerukama geomeetria ja kõrgema täpsusega pressvorme ja statiste.

"Kui enne suutis ettevõtte toota tööriistu pikkusega kuni 1000 mm, siis nüüd suudame valmistada kuni 1500mm ja 4 tonni kaaluvaid tööriistu, mis on turul ühed nõutavaimad tooted," sõnas Narusk.

Naruski sõnul tõstab uue tehnoloogilise seadme kasutamine innovaatilisust tehase põhilistes tootegruppides ja parandab konkurentsivõimet nii Eestis kui ka lähiümbruses.

"Seadme jäikkonstruktsioon koos uute tootlike lõikeinstrumentide kasutamisega võimaldab saavutada kõrgemat töötlemise täpsust ja samas säästa töötlemiskulusid" sõnas Narusk.

Kaasaegses töötlemistehnoloogias on tõusev trend suurema paindlikkuse ja suutlikkuse kõrgema taseme suunas. Ootused toote kõrge kvaliteedi, lühema tootmistsükli ja võimalikult madalate tootmiskulude osas aina kasvavad. Hästi juhitavad ja automatiseeritavad protsessid on vältimatud. Kõik see kokku sunnib ka tööriistavalmistajal oma tootmisprotsessis masstootmise stantside ja pressvormide valmistamisel vähendama käsitsi töötlemise osa.

Osale arutelus

  • Hille Tressum

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

Teabevara