Mariliis Pinn • 14. detsember 2007
Jaga lugu:

Energiaturu inspektsioon võib kaevurid suuremast palgatõusust ilma jätta

Kaevurite palgatõus võib uuel aastal jääda loodetust märksa väiksemaks, kui energiaturu inspektsioon ei nõustu tõstma põlevkivi hinda nii palju kui Eesti Põlevkivi küsib.

Tänavu 5. juunil esitas Eesti Põlevkivi energiaturu inspektsioonile (ETI) taotluse elektrijaamadele müüdava põlevkivi hinna tõstmiseks 15 protsendi võrra. Ühe peamise põhjusena nimetas ettevõte vajadust saada hinnatõusuga lisaraha töötajate palgatõusuks, kirjutas Põhjarannik. Kuigi taotluse menetlemiseks ettenähtud pool aastat on möödas, ei ole uut hinda siiani kehtestatud. Põhjarannikule teadaolevalt ei ole ETI nõus soovitud määral hinnatõusu kinnitama, leides, et Eesti Põlevkivi tahab suurendada palgakulusid põhjendamatult palju.

Eesti Põlevkivi juhtkond käis sel teisipäeval ETIs oma seisukohti kaitsmas. Ettevõtte avalike suhete juht Raivo Lott ütles, et ettevõte ootab pingsalt uue hinna kinnitamist, kuid ei pea võimalikuks enne menetluse lõppu selle käiku kommenteerida. Ka ETI peaspetsialist Külli Haab ei nõustunud põlevkivihinna kooskõlastamise protsessi valgustama.

Kaevurite ametiühingujuhi Maido Aguri kõrvu on jõudnud teated, et Eesti Põlevkivi juhtkonnal on tekkinud ETIs raskusi hinnataotluse kaitsmisega. "Sel teisipäeval Tallinna sõites olid nad tunduvalt optimistlikumad kui tagasi tulles. Nad ütlesid mulle, et võitlesid küll nii kuidas võimalik, aga loodetud tulemust ei pruugi tulla," märkis ta.

Kaevurite ametiühing on nõudnud uuest aastast 20protsendilist palgatõusu, ettevõtte juhtkond on seni rääkinud 15 protsendist, kuid hoidunud kindlate lubaduste andmisest enne uue põlevkivihinna kinnitamist. "On täitsa selge, et kui palgatõus jääb sellest suurusjärgust väiksemaks, siis läheb sõjaks," ütles Agur.

Aguri sõnul on selle aasta teises pooles kaevurite palganumbrid küll suured olnud, kuid see on tulnud ületundide arvelt.

Elektrijaamadele müüdava põlevkivi senise piirhinna 133 krooni tonni kohta kinnitas ETI juba ligemale kümme aastat tagasi - 1998. aasta märtsis.

Jaga lugu:
TÖÖSTUSUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad tööstusuudised igal nädalal enda postkasti.

Tööstusuudised.ee toetajad:

Enimloetud
Harro Puusild
Harro PuusildTööstusuudised.ee juhtTel: 519 355 24harro@toostusuudised.ee
Roberta Lupp
Roberta LuppTööstusuudised.ee sündmusedTel: 5331 0510roberta.lupp@aripaev.ee
Rain Jüristo
Rain JüristoReklaamimüügi projektijuhtTel: 6670 077Rain.jyristo@aripaev.ee

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt