Eesti Energia: Poola tingimuste seadmine venitab tuumajaama ehitust

Eesti Energia teatas, et kuna Poola
jätkuvalt Leedu tuumajaama kohta tingimusi esitab, siis venib ka kogu
projekt.

„Poola tingimuste seadmine Leedu tuumajaama osaluste jagamisel mõjutab kindlasti projekti kulgu ja ajakava,“ teatas Eesti Energia pressiesindaja vahendusel. „Selleks, et tuumajaama projekt näiteks aastaks 2015 ellu viia, peaks otsuseid langetama palju kiiremini. Eesti Energia üheks strateegiliseks eesmärgiks on energiaallikate mitmekesistamine ja üks võimalus on selleks tuumajaamade projektides osalemine ning oleme endiselt huvitatud Ignalina projektist.“

Eesti Energia teatel tehakse praegu ettevalmistusi tuumajaama projekti edasiseks arenguks ehk nelja riigi energiafirmad on ette valmistamas uue tuumajaama projektiarenduslepingut (Project Development Agreement), mis on aluseks kogu edasisele tegevusele.

Teatavasti ähvardab poolakate väljapressimine Balti tuumaprojekti kraavi ajada, sest kolmapäeval puhta formaalsusena plaanitud uue tuumajaama ehituse allkirjastamine Vilniuses toimuval energiakonverentsil lükkus määramatusesse.

Nimelt teatas eelmise nädala keskel Poola majandusminister Piotr Wozniak, et nemad tahavad vähemalt 1200 MWh ehk enam kui kolmandikku tuumajaama elektrist. Wozniak ähvardas, et kui nad seda ei saa pidurduvad kõik energiaprojektid Leedu ja Poola vahel, sealhulgas kaabli rajamine kahe riigi vahele. Esimese reaktsioonina jätsid Poola majandusministri avalduse peale Leedu peaminister Gediminas Kirkilas ja president Valdas Adamkus ära algselt planeeritud kohtumised Wozniakiga.

Osale arutelus

  • Agnes Ojala

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

Teabevara